пʼятниця, 14 грудня 2018 р.

Виражальні засоби музики в марші 2 клас

Тема: Виражальні засоби музики в марші
Мета: - формувати увагу, пам’ять, образне мислення в процесі слухання музичних творів, емоційно-вольову сферу у процесі виконання пісень;
  • розвивати ритмічний слух, дрібну моторику кистей рук та різних груп великих м’язів, вокально-хорові властивості учнів, мовлення на основі вивчення тексту пісень, зосередженість в процесі створення ритмічних малюнків;
  • коригувати загальну моторику, рухову координацію, артикуляційний апарат, чуттєво-емоційну сферу школярів, музикотерапія;
  • виховувати пізнавальний інтерес до вивчення маршу, дисциплінованість, організованість, взаєморозуміння в колективі, творчу активність, любов до музичного мистецтва, позитивний настрій та самопочуття.
Методи: розповідь, роз’яснення, наочно-слуховий показ, демонстрація, спостереження, порівняння, аналіз, емоційна драматургія, опитування, узагальнення, практичний, творчий.
Тип уроку: комбінований
Наочність та обладнання: відеозапис фрагменту фільму про козаків у супроводі «Запорізького маршу» Євгена Адамцевича, фортепіано, дитячі шумові музичні інструменти, ноутбук, підсилювач та колонки, аудіо запис, текст та нотний запис пісні «Гоп-гоп» Василя Верховинця, нотний запис поспівки «Бім-бом».
Ключові терміни: козаки, марш, гопак, композитор, пауза, ритм, барабан, литаври.
Час уроку: 40 хвилин.
Структура уроку
І. Організаційний момент (2 хв)
ІІ. Актуалізація опорних знань (5 хв)
ІІІ. Мотивація навчання, повідомлення теми уроку (5 хв)
ІV. Сприйняття нового навчального матеріалу (10 хв)
V. Розучування поспівки (10 хв)
VІ. Узагальнення та систематизація набутих знань та умінь учнів (5 хв)
VІІ. Підсумок уроку та враження учнів (3 хв)
Всього: 40 хвилин
Хід уроку
І. Організаційний момент (2 хв)
Музичне привітання, облік відвідування, налаштування на урок.
Музичне вітання:
Добрий (оплески руками) день (удар по ногах);
Добрий (оплески руками) день (удар по плечах навхрест);
Добрий (оплески руками) день (махаємо руками угорі).
ІІ. Актуалізація опорних знань (5 хв)
Виконання вправи на відчуття тіла «Які бувають звуки?»:
Звуки довгі (розводимо руками в сторони) та короткі (зближаємо долоньки),
Звуки гучні (тупаємо ногами та махаємо руками над головою) та тихі (пальчик біля уст),
Звуки високі (тягнемося догори) та низькі (присіли на ніжках).
Поплескали собі! Молодці!
Вправа на увагу «Рух мелодії»:
(клацання пальчиками) (01:56)
На фоні мелодії про коника, рухаємо ручками вгору, вниз, стрибкоподібно, при цьому клацаючи пальчиками та додаючи клацання язичком.
ІІІ. Мотивація навчання, повідомлення теми уроку (5 хв)
Сьогодні на уроці ми дізнаємося про виражальні засоби музики в марші, тобто про ритм та марш. Подивіться, який інструмент знаходиться на столі? (барабан)
Ознайомлення з барабаном.
Барабан – ударний інструмент. Гра на барабані називається ДРІБ.
Яким чином барабан пов’язаний із маршем?
(На барабані можна відбивати ритм, а марш виконується чіткими ритмічними кроками.)
Ритм – чергування довгих та коротких звуків.
Виконання ритмічної вправи:
ті - ті ТА ті - ті ТА
П І П І
Барабан гуркотить,
Дріб далеко летить.
В нього пісня проста:
«Ті-ті! Та! Ті-ті! Та!»

(короткі звуки – «ті-ті» виконуємо ударами по колінах, а потім по барабану;
довгі звуки – «ТА» виконуємо оплеском, а потім паличками.)
Виконуємо вправу з промовлянням тексту та виконанням на барабанах.
ІV. Сприйняття нового навчального матеріалу (10 хв)
Раніше трубами та барабаном скликали козаків на збори у військовий похід. Козацький барабан називається ЛИТАВРИ.
Перегляд фрагменту відео про козаків та слухання «Запорізького маршу» Є. Адамцевича.
Музика, яка щойно лунала називається «Запорізький марш», її написав композитор Євген Адамцевич.
Крокування та музикування під музику Є. Адамцевич «Запорізький марш».
V. Розучування поспівки (10 хв)
Поспівка «Бім-бом»
ритмічний малюнок (за схемою «та, та, ті-ті, та…»)
- текст та мелодія поспівки (нотний матріал)
1.Бом-бім, дзе-лень-бім,
Загорівся кицин дім!
Біжить курочка з відром,
Біжить півничок з цебром!
Бом-бім, дзелень-бім,
Щоб гасити кицин дім.
2.Бім-бом, дзе-лень-бом,
Біжить котик з помелом.
Погасили помелом,
Стоїть цілий кицин дом.
Лиш коточок зажуривсь,
Бо хвосточок присмаливсь.
Виконання поспівки «Бім-бом» зі словам та у супроводі шумових ударних інструментів.
VІ. Узагальнення та систематизація набутих знань та умінь (5 хв)
Яким чином ми позначаємо короткі звуки? (ті-ті)
А довгі? (та)
А як називається чергування довгих та коротких рухів? (ритм)
Ми з вами рахували ритм за складами «ТІ» і «ТА», граючи його на інструментах, вимовляючи його чітко у словах, крокували, як козаки. А чи знаєте ви, що саме козаки вигадали таночок ГОПАК. Виконуючи його вони вигукували «Гоп», і тому танок отримав таку назву.
Давайте, ще ритмічно затанцюємо.
Виконання пісні-руханки
Василь Верховинець «Гоп-гоп»
Гоп,гоп, гоп. (стрибаємо, руки на поясі)
Гу-ту-ту. (плескаємо)
Вари ка-а-шку круту. (покружляли)
Підливай молочка, (руки на поясі нахили тулуба вправо та вліво)
Нагодуй козачка.(присіли, встали)
Гоп-гоп-гоп. (стрибаємо, руки на поясі)
Гу-ту-ту. (плескаємо)
VІІ. Підсумок уроку та враження учнів (3 хв)
Про що ви сьогодні дізналися на уроці? (відповіді)
Що вам найбільше сподобалося? (відповіді)
Дякую вам, ви справжні молодці!
Ритмічне прощання:
До зустрічі (оплески руками, удар по ногах);
До зустрічі (оплески руками, удар по плечах навхрест);
До зустрічі (оплески руками, махаємо руками угорі).
На цьому урок завершено. Дякую за увагу! До зустрічі!
джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар