Тема: Наша Батьківщина – рідна Україна.
Ритм, танець. Українські народні танці («Гопак», «Козачок»)
Мета: 1) Формувати поняття ритму, танцювальності в музиці, ознайомити з народними танцями України, визначити загальні риси;
2) Розвивати ритмічне чуття, музичний смак, вміння слухати й аналізувати музику, розширювати кругозір;
3) Виховувати ціннісне ставлення до танцювальної музики свого народу, патріотичні почуття
Тип уроку: комбінований
Форма організації пізнавальної діяльності учнів: колективна робота
Методи: інтонаційно-стильове осягнення музики, художня драматургія, метод порівняння і зіставлення
Очікуваний результат: аналізування прослуханої музики, емоційне виконання пісень
Хід уроку:
1.Організаційний етап
Вступна бесіда. Пісня і танець в житті людини.
2.Мотивація навчання
-Що ми називаємо танцем? Які бувають танці? Які ритми танців?
3.Етап засвоєння нових знань
Усе, що тебе оточує, твої рідні та друзі — усе це твій рідний край, наша співуча Україна! Скільки пісень складено народом та композиторами, скільки танців!
Усі вони різні: плавні, мелодійні, запальні, енергійні.
Будь-який музичний твір складається з мелодії, ритму.
Мелодію ми показуємо плавним рухом руки. Ритм – проплескуємо в долоні.
Слухання: М.Лисенко Вальс - фрагмент.
–Який характер музики? (допомогти собі рукою).
Є музичні твори, які ми не зможемо проспівати, їх можна виразити в танці.
Будь-який твір музики має, крім мелодії, ритм. Цей помічник порядкує в музиці, робить мелодію більш організованою. Проплескайте цей твір:
Слухання: у.н.т. «Гопак». Це – український народний танець, раніше був фізичною вправою козаків. Який характер мелодії? Чи бачили ви, як танцюють гопак? (перегляд фрагмента відео)
Давайте порівняємо його з іншим народним танцем «Козачок» (Слухання)
-Чи схожі ці 2 танці? Який ритм «Козачка»? Можна сказати, що вальс, гопак і козачок – подібні? Що їх відрізняє?
4. Ритмічні вправи:
Музично-дидактична гра «Луна»
Проплескування ритмічного рисунка за вчителем.
Фізкультпауза
Треба дружно нам устати й фізкультпаузу почати:
Нумо, дітки. Посміхніться і до сонця потягніться.
Землі рідній поклоніться, вліво-вправо поверніться,
Раз-присядьте, два-присядьте, і за парти дружно сядьте.
5.Вокально-хорова робота
- Розспівування.
- Розучування: А.Філіпенко «Ой, заграйте, дударики»
- Виконання пісні з рухами.
- Повторення пісні А.Олейникової «Мушка лапки рахувала»
- Виконання: Н.Май «Дощик» - з ритмічним супроводом
6. Етап підсумків й висновків
Багата українська земля пісенними і танцювальними шедеврами.
-Танець – таємна мова душі.
-Танцювати ногами – одне, серцем – інше.
-Танець – твій пульс, биття серця, дихання, це – ритм твого життя.
7. Рефлексія
- Які українські народні танці прозвучали на сьогоднішньому уроці?
- Що таке ритм?
- Що важливіше для танцю – мелодія чи ритм?
Немає коментарів:
Дописати коментар