вівторок, 23 червня 2026 р.

Олександр Положинський — Тільки Не Плач (ПРЕМ'ЄРА 2026)

 

Тільки Не Плач Прагнення волі бʼється у грудях, як пташка у клітці Віра спалахує з кожним стисканням руки Бачу своїх - впізнаю по зарубці, по знаку, по мітці Жодного з них не заманиш на срібняки Нас не спалило вогнем, не втопило водою Мідними трубами нас не звели зі шляху Ти вже лягай, а я ще тихенько постою Ще помилуюсь, як місяць повзе по даху Тільки не плач - у сльозах не знайдеш порятунку Тільки не ний - не народиш запалу в нитті Все в наших силах - ми люди міцного ґатунку І ще буде любов, буде радість і щастя в житті Бачу обличчя людей, що ніколи не прийдуть Кращих за них я мало кого зустрічав Ті, хто лишились, - хороші - дарують надію Що в бурхливому морі знайдемо спокійний причал Гарні причини нас спонукають до руху Погані примушують мати ще більше вогню Тож ті, що приходять, приносячи смерть і розруху, Розвалять свої черепи об нашу броню Тільки не плач - у сльозах не знайдеш порятунку Тільки не ний - не народиш запалу в нитті Все в наших силах - ми люди міцного ґатунку І ще буде любов, буде радість і щастя в житті Зорі розсипані в небі, як крихти кришталю, Я б все дивився і мріяв, та мало часу Не можу дозволити краяти серце печаллю Бо як серце зірветься - впаду і не донесу Є, що нести, є чим світити і гріти Маю причину йти - і не одну Ми з тобою коштовні й прекрасні, немов самоцвіти Памʼятай свою цінність… Ходи-но сюди - обійму! Тільки не плач - у сльозах не знайдеш порятунку Тільки не ний - не народиш запалу в нитті Все в наших силах - ми люди міцного ґатунку І ще буде любов, буде радість і щастя в житті

понеділок, 22 червня 2026 р.

ЦЕ НАША ЗЕМЛЯ 🇺🇦 | НЕ ВАМ СУДИТИ | Українська пісня 2026

 


ВІЛЬНА ЗЕМЛЯ | Патріотична пісня про незламних захисників (Ukrainian deep)

 


ЗСУ! Кричить Україна

 


KOZAK SIROMAHA - Вистоїмо

 


Вистоїмо


Слова: Anton Chilibi, Козак Залізняк, Козак СіромахаМузика: Anton Chilibi


 
Приспів:
Щоб не було - вистоїмо,
Історію перевернемо!
Боже, врятуй, покажи шлях!
Існувати дай на своїх полях!..
Щоб не було - вистоїмо,
Історію перевернемо!
Боже, врятуй, покажи шлях!
Існувати дай на Твоїх полях!..

Кобза грає, серце не болить,
Кобза знає, як людей зцілить,
Кобза плаче за своїх людей,
Ще, козаче прийде світлий день!

Приспів.

Не падай духом, брате,
Бо волю не забрати!
Вона в нас по судинах
Тече із середини!
Не падай духом, сестро,
Отець наший небесний
Все чує і все бачить,
Ми вистоїм одначе!
Нас розкидало хто де,  |
Але ми об'єднані,      |
Всередині відповідь є! |
Нумо, пізнаймо себе!   | (2)

Приспів.

Щоб не було!.. Щоб не було!..

субота, 20 червня 2026 р.

Вчитель вчителю: про права та не тільки

 


Як бути, щоб зберегти себе цілими?

 

Міф: директор школи має довгу літню відпуску. Реальність, на жаль, інша...
Хто мені зараз заплатить за півтора десятки невідгуляних відпусток? І за всі вихідні... у подвійному розмірі.
Якби так сталось, став би багатим пенсіонером.
Наша американська колега пише:
"Тому що я надто переймалася іншими, зовсім не дбаючи про себе.
Я могла просидіти весь навчальний день, не поївши.💦
Без води.
Без обіду.
Без перепочинку.
Без хвилини тиші.
Без можливості перезавантажитися.
А потім я поверталася додому повністю виснажена і дивувалася, чому відчуваю роздратування, перенавантаження, емоційність і виснаження.🤦🏼‍♀️
А правда в тому, що…
Моя родина бачила ту версію мене, в якій уже нічого не залишилося.
А найдивовижніше те, що…
Я думала, що це й є лідерство.💯💯💯
Я думала, що прориватися крізь труднощі — це відданість справі.
Я думала, що пропускати обід означає, що я віддана своїй справі.
Я думала, що бути доступною кожну секунду означає, що я все роблю правильно.
Я думала, що якщо я зупинюся на 30 хвилин, то вся будівля може розвалитися".
А потім продовжує:
"Поїжте обід.
Випийте води.
Вийдіть на вулицю.
Зачиніть двері.
Посидьте в тиші.
Прогуляйтеся.
Вийдіть з будівлі на 20 хвилин.
Доручіть комусь іншому те, що не потребує вашої участі.
Це не слабкість.
Це мудрість.
Адже мета не в тому, щоб довести, що ми можемо прожити ще один рік, повністю виснажившись.
Мета — керувати так, щоб зберегти себе цілими.
Освіта не може й надалі функціонувати завдяки виснаженим людям, які вдають, що з ними все гаразд.
А керівники не можуть і далі називати самопожертву відданістю справі.
Адже школа не згорить, якщо ви подбаєте про себе.
А ось ви — можливо, якщо цього не зробите".
Згоден з нею на всі 100%. Колеги, йдіть додому. Сьогодні субота. І жодного дня своєї відпустки не проводьте на робочому місці.
Не повторюйте моїх помилок.
Не дякуйте. Просто зробіть це