пʼятниця, 30 вересня 2016 р.

1 жовтня - День Музики

1 жовтня 1975 року вперше було проведено Міжнародний день музики. Основними цілями, які ставили перед собою творці даного свята, були: обмін досвідом між культурами різних країн та розповсюдження музичного мистецтва. В Україні готувалася низка музичних заходів, які можуть бути приурочені до цього дня. Він включав в себе творчі зустрічі з музикантами, композиторами, співаками і музикознавцями, акцентні концерти. Пропонувалося також проводити виставки музичних інструментів, фотографій і різних творів мистецтва, пов'язаних з музичною темою.
Незабаром це свято стало традиційним. Музиканти виконують всесвітньо відомі твори, які є світовою культурною спадщиною.


Чому симфонія відображає життя людини? Як навчитися сприймати цей жанр як особисту розповідь і не перебивати її оплесками

Чому симфонія відображає життя людини? Як навчитися сприймати цей жанр як особисту розповідь і не перебивати її оплесками


В кожній епосі музичної культури (Ренесанс-Бароко-Класицизм-Романтизм…) є найголовніший жанр, яких давав поштовх для розвитку або з якого виростали всі інші жанри музики. Так в епоху Ренесансу – головним жанром була меса, в добу Бароко – опера, а в Класицизмі – симфонія. 

Жанр симфонії – це справді еталон свого часу. Вона відображає – починаючи від нових принципів формування оркестру (які актуальні до нині) до філософської думки того часу (не будемо занурюватися в тему, як діалектика Гегеля повпливала на розвиток сонатно-симфонічного циклу). Симфонія переважно складається з 4 частин, як чотирьох картин з життя людини:

Перша частина – протиставлення, боротьба двох полюсів, думок – які уособлюють дві різнохарактерні музичні теми  – конфлікт як основа становлення людського життя;

Друга – повільна, лірична, чуттєва, внутрішній світ людини,

Третя – це танець, гра – зовнішня “маска” для суспільного життя;

Четверта – фінал, підсумок усіх життєвих явищ, образів, “масок”.

Зрозуміло, що жанр симфонії стає показовим для композиторів епохи класицизму: Гайдн має їх 104 (!!!), Моцарт – 41, Бетовен – 9. Пропонуємо послухати останню 41 симфонію Моцарта і спробувати сприймати симфонію, як розгорнуту історію життя…


P.S.І ніколи більше не плескаємо між частинами симфонії під час живого виконання

Валентину Сильвестрову сьогодні виповнилося 79 років


79 років сьогодні виповнилося Валентину Сильвестрову! Здоров'я та многая літа!

 «Музыка — это пение мира о самом себе…» Валентин Сильвестров.
Валентин Сильвестров народився в сім'ї інженера і вчительки німецької мови. Батьки намагалися дати йому різнобічну освіту, не акцентуючи при цьому на музиці. Сильвестров закінчив музичну школу і з 15 років пробував складати музику, але вступив до Київського інженерно-будівельного інституту. Після трьох років навчання в середині навчального року покинув інститут і в 1958 вступив до Київської консерваторії (клас композиції Бориса Лятошинського). У 1961 році Валентин Сильвестров написав свій перший серіальний твір - «П'ять п'єс для фортепіано». Закінчив навчання в 1964 р У 1960-ті роки входив до Групи «Київський авангард» (Леонід Грабовський та ін.). У 1970 виключений зі Спілки композиторів.
Валентину Сильвестрову належать сім симфоній, два струнних квартети, вокальні та хорові твори. Він також працював в кіно - серед іншого, їм написана музика до фільмів Кіри Муратової «Чеховські мотиви» (2002) і «Настроювач» (2004).
Тісно і складно пов'язане з музичною традицією, особливо - німецьким романтизмом (Роберт Шуман), зі звучним поетичним словом, творчість Сильвестрова - один з найбільш глибоких зразків сучасного, пост-авангардного мелодійного мови.
Про композитора зняті документальні фільми Анатолія Сирих "Валентин Сильвестров. Тихі пісні"(1992), Лілі Олів'є"Незаконні діти Веберна" (Франція, 1994) і Доріана Супіна"Діалоги. Композитор Валентин Сильвестров" (Естонія, 2008). Він удостоєний Міжнародної премії ім. С. Кусевицького (США, 1967), премії Міжнародного конкурсу композиторів "Гаудеамус" (Нідерланди, 1970), Державної їм премії. Т. Шевченко (Україна, 1995), ордена "За заслуги" (1997).



четвер, 29 вересня 2016 р.

Вітаю вчителів з професійним святом!

Від щирого серця вітаю Вас із професійним святом – Днем працівників освіти! Це свято гідних людей,  добра, мудрості та любові!

Бажаю здійснення найзаповітніших мрій, щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Нехай завжди Вам всміхається доля, на довгих стежинах життєвої ниви, нехай супроводжує Вас віра й наснага, надія і людська повага.

Дай Вам Бог на землі ще багато світлих днів і щасливих років!


Учителем не кожен може бути,
Не кожне серце вміє говорить...
Учитель лише той, хто вміє чути,
Окрилити, навчити і любить.

Пісня для хору: Алла Мігай "Де ти, ясне сонечко"

Де ти, ясне сонечко
Музика - Алла Мігай 
Слова - Леонід Ямковий 

плюс і мінус

Прокидаються звірята,
Зацвірінькали пташки.
Ніжні квіти у Карпатах
Розкривають пелюстки.
Гей, виходьте діти з хати
Та збирайте весь народ.
І дорослі, і малята
Починаєм хоровод.

Приспів (2):
Де ти ясне сонечко, де, де, де?
Принеси нам сонечко день, день, день.
Прожени нам сонечко тінь, тінь, тінь.
Усміхнися, сонечко,  дінь, дінь, дінь.

Сонце сяє у Карпатах
Небувалої  краси.
У свої святкові шати
Повдягалися  ліси.
Танок сонця знову лине,
Всі у нім – старі й маля,
Ось яка у нас країна,
Ось яка у нас земля!


Приспів (2)

Пісня для хору: Алла Мігай "Дощик ллється цілий ранок"

Дощик ллється цілий ранок

Вірші Н. Кулик Музика А. Мігай


мінус і плюс


Дощик ллється цілий ранок — 
Кап-кап-кап!
Не виходимо на ґанок — 

Кап-кап-кап!
Раптом бачим під кущем — 

Кап-кап-кап-кап-кап!
Мокне зайчик під дощем — 

Кап-кап-кап-кап-кап!

Ой ти, зайчику сіренький, 

Ой ти, зайчику маленький!
Годі мерзнути, дрижати, 

Ти ходи мерщій до хати,
Ми дамо тобі морквину, 

Ще й велику капустину,
Понесеш їх у лісок 

Годувати діточок,
Бо маленькі зайченята 

Вже давно чекають тата…

Дощик ллється цілий ранок — 

Кап-кап-кап!
Мокра стежка, мокрий ґанок — 

Кап-кап-кап!
Але зайчик поспішає — 

Кап-кап-кап-кап-кап!
Для зайчат гостинця має — 

Кап-кап-кап-кап-кап!

"Як зробити так, щоб презентація радувала око" Юлія Шувалова

Вибираємо сервіс

Де саме робити презентацію? Все залежить від того, яку мету ви ставите в електронних навчальних матеріалах.

Якщо ваш принцип - благородна простота (текст + картинка), то зверніть увагу на HaikuDeck. Якщо хочеться зробити щось незвичайне, на допомогу прийде Prezi. Скористатися Projeqt має сенс для створення динамічної презентації, де дані змінюються в режимі реального часу. Google Презентації забезпечать зручний доступ до вашої роботи, до того ж через них можна відкривати документи PowerPoint.

Для відеопрезентацій підійдуть PowToon, Moovly, GoAnimate, Plotagon або один з сервісів для скрайбінга.
Однак і зі звичним PowerPoint можна добитися великих успіхів, якщо скористатися наявними можливостями програми по максимуму і звернутися до додаткових інструментів.

Сервіс iSpring Хмара дозволяє навіть новачкам творити дива у створенні електронних курсів засобами PowerPoint і допомагає зробити презентацію доступною з будь-якого пристрою. Завдяки технології хмарного зберігання ваша робота буде завжди під рукою. Ділитися презентаціями можна за прямим посиланням або за допомогою соцмереж: ось як це робиться. Що найважливіше, після завантаження в «хмару» все ефекти PowerPoint, включаючи відео, анімації та переходи, збережуться.


Так чи інакше, яку б програму ви не вибрали для презентації, базові принципи оформлення будуть одними і тими ж: зрозумілість, запам'ятовуваність і стилістична єдність.

Структура і сюжет

Інформаційному повідомленню, главі підручника і навіть навчає тексту теж потрібен сюжет: з зав'язкою, кульмінацією і розв'язкою. Можна рухатися від загального до конкретного або від прикладів до узагальнень, поставити спочатку цікаве питання і перетворити презентацію в детективне розслідування.

Візуальні елементи теж повинні працювати на сюжет. Якщо у вас в запасі є сильний візуальний ефект, прибережіть його до кульмінації або фіналу. Бережіть глядача від метушні картинок.


Вдавайтеся до прийомів візуального сторітеллінга: нехай оформлення, картинки і ефекти стануть частиною цілої історії. Всі шановні автори презентацій радять не використовувати зображення, які не пов'язані з матеріалом. Однак зв'язок може бути не прямою, а символічною, емоційної. Візуальні метафори і яскраві образи впливають на емоції. Головне тут - не перестаратися.

Стиль презентації

Коли логіка розповіді продумана, пора братися за оформлення. Такий порядок роботи допоможе уникнути спокуси використовувати візуальні прийоми тільки заради візуальних прийомів.

Продумавши стиль з самого початку, дотримуйтеся його. У цьому добре допомагають шаблони, однак іноді і вони підводять, так що сліпо довіряти авторам готових стилів не потрібно. Навіть якщо шаблон створений зі смаком, ручна настройка предпочительнее: вона допоможе реалізувати індивідуальні завдання і зробить роботу запам'ятовується.


У стиль входять колірна гамма, шрифти і візуальні елементи, які (в ідеалі) поєднуються між собою.

Поєднання кольорів

У всіх є свої переваги по частині квітів, але в дизайні правлять бал закони колористики. Кольори, які використовуються в презентації, повинні підходити один до одного і не заважати засвоювати інформацію. У той же час добре, якщо ваше колірне рішення буде запам'ятовуватися.

Вибирайте готову кольорову схему, в якій поєднання відтінків вже продумано дизайнерами. Знайти відповідні кольори для роботи і створити свою тему можна за допомогою Adobe Color CC. САЙТИ начебто любителів кольору містять десятки палітр на всі випадки життя.


Крім того, оригінальну і стильну колірну схему можна зробити з будь-якої фотографії за допомогою генератора кольорової палітри. Такі програми вибирають кольору з будь-якої картинки, яка вам подобається, так що ви отримуєте набір квітів з кодуваннями. Якщо сервіс не вказує кодувань, відкрийте зображення в Photoshop і скористайтеся піпеткою.

Про те, як самостійно підібрати колірну гамму для презентації за допомогою колірного кола і книги Ненсі Дуарте «Мистецтво створення видатних презентацій», можна прочитати в блозі iSpring.

Вибір шрифту

Радимо використовувати прості, легко читаються шрифти без зарубок. Наприклад, Arial, Tahoma, Verdana (тільки не всі відразу). Такі шрифти виглядають краще, ніж Courier New або Comic Sans MS, які до цих пір дуже сильно люблять в презентаціях.

Але все ж найбільш вдалі варіанти менш очевидні. Витратьте кілька хвилин на те, щоб знайти і завантажити шрифт, і ваша робота буде вигідно відрізнятися від презентацій з обридлим Times New Roman. Ось хороші приклади нейтральних, зрозумілих кириличних шрифтів: Open Sans, PT Sans, Roboto, Ubuntu, Cuprum.

Знайти хороші шрифти можна на Google Fonts. Також безкоштовні шрифти можна скачати, наприклад, на Fontsquirrel. Не забудьте включити настройку підтримки кирилиці, якщо збираєтеся писати російською. На жаль, на кирилицю розраховані не всі накреслення.


Щоб дізнатися, як краще поєднувати шрифти між собою, має сенс погортати книгу по типографіці або скористатися конструктором для підбору комбінацій.

Зображення: де дістати і як використовувати з розумом

Фотографії та картинки можна взяти з баз зображень, в тому числі безкоштовних. Головне, що потрібно знати про стокові фото: деякі з них всім вже давно приїлися, або нудні і шаблонні самі по собі. Ваші учні та колеги, швидше за все, вже бачили цих потискують руки людей на неякісної реклами в метро. Так що на пошук чогось цікавого доведеться витратити час.
Завантажуйте картинки готовими тематичними наборами. Укладачі колекцій вже підібрали зображення так, щоб вони підходили один до одного. Чи не доведеться роздумувати, чи поєднується листівка в стилі 50-х з кліпартом в стилі 90-х (ми можемо сказати заздалегідь: немає).
Платити за цікаві картинки необов'язково, адже можна проявити фантазію. Знайдіть ретро-фотографії, які нікому не належать, або класичні, але не дуже відомі картини.
Використовуйте власні фотографії, якщо вони досить гарні за якістю. Такі знімки - це оригінальний контент, який відрізнить вашу роботу від безлічі інших.
Не забувайте про фото і зображеннях, які поширюються за ліцензією СС. До ваших послуг - відкриті онлайн-колекції безлічі музеїв, а також все, що можна відшукати в Вікіпроектах.

Іконки дозволяють позначати розділи презентації або окремі блоки інформації. Роздобути їх можна в спеціальному сховищі, наприклад, на Іменник проекту.

Чого краще уникати

Не беріть зображення поганої якості і низького дозволу.
Відмовтеся від темного фону з темним же текстом.
Стардартний Microsoft Office Кліпарт в сучасних презентаціях виглядає погано. Microsoft ще в 2014 році оголосила, що має намір відмовитися в продуктах Офіс від клипарта, який нагадує про 90-х (власне, тоді він і з'явився), і користуватися системою Bing для пошуку і інтеграції картинок. Однак багато хто все ще вірні ностальгічним человічкам.
Об'єкти WordArt і веселі об'ємні шрифти - ще один прийом, про який варто забути всім.

Не потрібно поміщати на один слайд дуже багато тексту. Золоте правило: один слайд - одна думка. Дизайнери радять уявляти собі, що ваші слайди - це білборди на шосе. Глядач їде повз на великій швидкості, і йому потрібно схопити основну думку за 3-5 секунд. Він не буде зупинятися, щоб прочитати все, що ви написали дрібним шрифтом.

Поради по стилю від майстрів

Гай Кавасакі, IT-фахівець із Силіконової долини, розробив принцип 10/20/30, згідно з яким ідеальна формула презентації така:

10 слайдів в презентації;
20 хвилин часу на презентацію;
30-м шрифтом набрано текст на слайдах.
Стів Джобс для своїх презентацій використовував такі прийоми, що відображають фірмовий мінімалізм Apple:

градієнтний фон;
великі зображення об'єктів з текстом;

мінімум анімації і зайвих елементів (наприклад, маркерів в списку).

джерело

Музична терапія в розвитку дитини

Музична терапія являє собою стародавню й найбільш розвинену форму лікування засобами мистецтва, адже зв'язок між музикою й медициною сходить до витоків історії людства.
Тадеуш Натансон (педагог і композитор, автор книги про музичну терапію) пише, що вже древні єгиптяни, греки й римляни знали та цінували сприятливу дію музики на функціональну активність людини, тому використовували її під час цілительних обрядів. У XVIII столітті вплив музики з великим інтересом вивчався медичними дисциплінами (першою нею зацікавилася психотерапія). А під час Другої світової війни музика була визнана терапевтичним засобом, що мало велике значення для її розповсюдження, у тому числі й в освітніх закладах.
Музика як вид мистецтва, така близька й необхідна людям, є універсальним засобом спілкування в різних культурних колах. Це специфічна мова, яка народжується з особових емоцій і задовольняє потребу в естетичних переживаннях. Музика надає велику свободу у прояві своїх емоцій, тому що володіє всією палітрою різноманітних виражальних засобів, що реалізуються через звуки, в яких переважають ті чи інші почуття.
Сьогодні музика використовується не тільки під час музикотерапії, а й під час навчальних занять, як метод всебічної й багатоаспектної стимуляції розвитку. Ураховуючи природні потреби дитини, вона частіше за все приймає форму активної терапії. Завдяки спілкуванню з нею діти можуть звільнитись від заборон і забути про обмежуючі їх труднощі.
Психологи стверджують, що невербальні засоби спілкування відіграють особливу роль у відносинах з дітьми, які ще не мають сформованого понятійно-сенсового апарату, яким володіють дорослі. Неважко помітити, що саме рухи та спів, які є вираженням музичної експресії, складають у дітей елемент їхньої природної активності й завдяки цьому знаходяться набагато ближче до дитини, дозволяючи їй «висловитись» і бути успішною.
Музикотерапія корисна як для здорових дітей, так і для дітей з обмеженими можливостями, причому у випадку других акцент робиться на реалізації додаткових цілей, сумісних з потребами конкретної дитини. Музику з успіхом використовують спеціалісти й педагоги в лікуванні дітей з церебральним паралічем, аутизмом, з різного роду порушеннями слуху, зору, розумової відсталості, а також у дітей з порушеннями поведінки або СДУГ. Заняття музикотерапією допомагають у рівній мірі як для заспокоєння занадто агресивної дитини, так і для активізації дитини, невпевненої в собі, сором’язливої та боязкої. Отже, завдяки такому перетворенню можна ліквідувати поведінку, що створює проблеми у групі однолітків.
Також музикальна терапія дозволяє виявляти на найбільш ранніх стадіях порушення у сфері слухового або зорового сприйняття, моторики та зорово-слухової орієнтації та ліквідувати їх завдяки застосуванню відповідних вправ. Заняття музикотерапією дуже корисні при набутті кращої концентрації уваги, уміння підкорятись певним правилам і чекати своєї черги. Музична терапія стимулює розвиток дитини, допомагає формувати особистість і лікувати її дисфункції; розвиває пам'ять і спостережливість. Вона рекомендується дітям, які мають труднощі з латералізацією (лівопівкульною/правопівкульною) та просторовою орієнтацією.
Головна мета музикально-терапевтичної діяльності дітей дошкільного й молодшого шкільного віку полягає у наступному:
·         допомога в загальному розвитку;
·         покращення моторики;
·         стимуляція ефективності розумової праці, пізнавальної діяльності, розвиток почуттів, уваги та пам’яті;
·         стимулююча дія на естетичний розвиток;
·         творчий та емоційний розвиток, який завдяки поєднанню музики, пластики та поезії дозволяє повною мірою використовувати потенціал маленької людини;
·         задоволення природної потреби дітей у навчальних розвагах;
·         заохочення активних занять музикою, співом, грою на музичних інструментах;
·         надання можливості для вільного самовираження, власної вербальної, рухової, вокальної та емоційної експресії;
·         знаття емоційної напруги;
·         підвищення віри у власні можливості та самооцінки;
·         розблокування почуттів і розкриття емоцій чи напруги;
·         розрядка, ліквідація різних негативних емоцій і розвиток позитивних емоцій;
·         заспокоєння, розслаблення, стан відпочинку або, навпаки, активації;
·         допомога у позбавленні від стресу;
·         ліквідація агресії;

Оскільки музика сприймається не тільки за допомогою органів слуху, вона спонукає до дії весь організм. Елементи музичного твору, які чує людина, а саме ритм, динаміку, гармонію, штрихи, забарвлення звуку чи мелодії, резонують по всьому тілу, мозку й серцю. На думку Жака Далькроза (швейцарського композитора, творця ритміки як галузі музичної освіти), рух у такт з музикою активізує працю нервової системи дитини, інтенсифікує діяльність головного мозку, гармонізує психічну діяльність, стимулює фізичний і психічний розвиток. Це відбувається тому що людина отримує враження через усю м’язово-нервову систему. Жак Далькроз уважав, що прагнення до гармонізації мозку й тіла має велике значення в реабілітації, а музика є тим елементом, який безпосередньо сприяє такій гармонізації. Емоції, що супроводжують спілкування з музикою, не тільки є інтелектуальними емоціями, а й безпосередньо впливають і приводять у рух весь організм.
Існують різні види занять музикотерапією, які можна використовувати в дитячому садку чи школі, а також під час гри з дітьми. Ось деякі з них:
·         психогімнастичні вправи (мімічні й пантомімічні етюди з ілюстрацією пісні за допомогою звуконаслідування та імітаційних жестів, що відображають її текст);
·         речові ігри та інсценізації (для цього розподіляють різні ролі, пов’язані зі змістом пісні, використовуючи іграшки, ляльок, маріонетки й т. ін.);
·         артикуляційна гімнастика за допомогою слів пісні;
·         слухові вправи (розвивають чутливість до тону, ритму, мелодії, темпу мови) – аудіювання, імітація та повторення звуків, розпізнавання звуків;
·         музично-ритмічні вправи й танцювальні імпровізації (досягнення відповідності рухів з ритмом музики, а також відтворення ритму конкретної пісні чи рядка за допомогою простих елементів, таких як притоптування або ляскання в долоні);
·         з’єднання музики з малюнком і дрібною моторикою (діти малюють те, що уявляють собі під час прослуховування композиції, а малюкам пропонуються тематичні розмальовки);
·         пасивна музикотерапія – післяобідній відпочинок під релаксаційну музику із м’яким, приглушеним, басовим звучанням.

Музика є універсальною силою, що діє на людину комплексно, незалежно від віку, освіти чи соціального статусу. Музика зближує нас з енергією природи, яку ми пізнали ще не до кінця! До того ж вона дозволяє розблокувати емоції без допомоги лікаря чи психотерапевта. У свою чергу, спів і танець протягом віків є найкращою формою терапії, ефективно вивільнюючи в нас радісні та прекрасні сторони особистості.
джерело

понеділок, 26 вересня 2016 р.

Пісня для хору: Наталія Май "Осіння пісня"

Осіння пісня
Наталія Май

Заблукало літо у полях
Розгубило в травах роси
Заблукало літо у житах
І зустріло тиху осінь.


Приспів:

Осінь, осінь золотава
Ти утіха для душі
Осінь, осінь будь ласкава
Відлітати не спіши

І співало літо наче птах
І гойдала вербам віти
І ходило літо по стежках
Щоб осінь там зустріти


Приспів. 

Мінус і плюс дивитися тут

Народна пісня в сучасному житті ( продовження). Музичне мистецтво. 7 клас

"Ой у вишневомy саду" - Нина Матвиенко

Ой у вишневому саду ( зі словами)
гурт Експрес. Ой,у вишневому саду.

Піккардійська терція "Shizgara" (Там у вишневому саду)
"Біля річки ,біля броду" Українська народна пісня

Романс і його різновиди: серенада, балада ( продовження). Музичне мистецтво. 6 клас

М. Магомаев - Серенада Трубадура (Луч Солнца Золотого)
Хоакін Малатс - Іспанська серенада. Гітара - Павло Кухта
Лютня 
Мандолина
Ф.Шуберт - Лісовий цар


Романс і його різновиди: серенада, балада. Музичне мистецтво. 6 клас

Мне нравится что вы больны не мною
Елена Камбурова - Дождик осенний
Анатолий Соловьяненко - Не щебечи, соловейко
Дмитро Гнатюк - Гуде вітер вельми в полі

Мова музики (продовження). Музичне мистецтво. 5 клас

С. Рахманінов "Вокаліз"
С. Рахманінов "Вокаліз" (інструментальна музика)

Мова музики. Музичне мистецтво. 5 клас

П. І. Чайковський - Італійськая пісенька
П. І. Чайковський - Старовинна французька пісенька
Веселкова пісня. Муз. О. Янушкевич, сл. М. Ясакової (мінус зі словами)
Веселкова пісня плюс  дивитися тут

Вийшли в поле косарі. Музичне мистецтво. 4 клас

Хор ім Г Верьовки – Вийшли в поле косарі
Вийшли в поле косарі (мінус зі словами)
Древо - Та косив батько,косив я
Древо. Та косив батько, косив я. Українська народна пісня. Ой, мамо, люблю Гриця. Текст, караоке
Ой, літає соколонько

Женчичок-бренчичок 
Ой, на горі жито
Як діждемо літа




пʼятниця, 23 вересня 2016 р.

Що робити, якщо комп'ютер "завис"?

Буває таке, що сидиш собі в Photoshop, а він раз - і "повісив" весь комп'ютер. І той ні на що не реагує. Зазвичай користувачі відразу натискають Ctrl + Alt + Del для перезавантаження. Але це далеко не кращий вихід.
Набагато краще скористатися шорт-катами: які зупинять тільки цю одну противну програму:
Для ОС Windows: Ctrl + Shift + Esc
Версія для Mac: Cmd + Option + Shift + Esc.

Потримайте ці кнопки 3 секунди поспіль, і зависла програма закриється, а ви зможете працювати далі і не втрачати всі зміни у всіх своїх документах.

Як зробити скріншот не тільки екрану, а тільки потрібної його частини?

Всі користувачі ОС Windows звикли натискати "Print Screen", коли їм потрібно щось показати товаришам. Але буває так, що на екрані відкрито занадто багато, а обрізати знімок - довго і виснажливо.
Ось як завжди виділяти тільки те, що вам потрібно:
Для ОС Windows: Alt + Print Screen
Для Mac: Cmd + Shift + 3 (скріншот поміщається в файл), Ctrl + Shift + Ctrl + 3 (знімок екрану потрапляє в буфер обміну), Ctrl + Shift + 4 (Тільки потрібний шматок екрану потрапляє в файл), Ctrl + Shift + Ctrl + 4 (потрібний шматок потрапляє в буфер обміну). 

четвер, 22 вересня 2016 р.

Створюємо музичний інструмент своїми руками


У кожної людини є потреба у творчій діяльності і творчі здібності. Особливо у десятирічному віці дитина шукає можливості реалізувати свій творчий потенціал. Це стало можливим завдяки уроку музичного мистецтва, на якому учні обговорювали та проектували музичні інструменти своїми руками, а потім виготовили їх вдома. Учениця 5-В класу Красильникова Катя показала майстер-клас з виготовлення музичного інструменту своїми руками, записавши свій досвід на відео та продемонструвавши його та готову флейту у класі. Спочатку Катя розповіла про різновиди флейт, а потім надала покрокову інструкцію, як її зробити. «Я виготовляю поперечну індіанську флейту бансурі з водопровідної труби». Потім дівчинка навіть веселу мелодію зіграла, що викиепло оплески у її однокласників. 
Окремо хочеться виділити роль батьків у цьому творчому процесі. Приємно бачити, як вони допомагали дитині у цьому.  
Мені завжди  хотілося, щоб усі батьки так же ставились до своїх дітей, тоді і результат навчання і виховання буде чудовий, і діти будуть щасливі, і батьки задоволені. Бо немає більшого щастя для батьків, як бачити щасливими своїх дітей.
Це відео може надихнути наших учнів на творчість, а батьків задуматися.
Моє побажання: "Докладайте зусиль, і ви досягнете успіху!"
Головне для мене як педагога і батьків - це багатий і різноманітний внутрішній світ дитини, реалізація її можливості, творчості.

Таємниці пісенної музики (продовження). Музичне мистецтво. 3 клас

Баркарола — лірична пісня переважно мрійливого ґатунку із плавною мелодією, яку складали і виконували венеціанські човняри-гондольєри. На основі її витворився і відповідний поетичний жанр з виразними ознаками стилізації фольклорного зразка:

Ходи дівчино! Над ручаєм
Шпаркий нас човен жде.
Гей, попливем дрімучим гаєм,
Води задуманої плаєм
Нас хвиля поведе!.. […] (С. Чарнецький).
В українській поезії відомі Б. Ю. Федьковича («Баркарола»), В. Сосюри («Тополина баркарола»), І. Муратова («Гондольєр») та ін.
П. Чайковський - "Пори року" Червень. Баркарола
Шпачок прощається
Шпачок прощається (мінус)
Шпачок прощається (мінус)

У королівстві співучих мелодій. Музичне мистецтво. 2 клас

Пісня "Школяр" плюс
Пісня "Школяр" - мінус зі словами
Лугом іду, коня веду
Звуки музыкальных инструментов для детей - часть 2

Різні голоси. Музичне мистецтво. 1 клас

Високі та низькі звуки
Е. Гріг, «Пташка»        
Високі і низькі звуки
Музичні інструменти




середа, 21 вересня 2016 р.

Творчість наших учнів

У рамках уроку «Камерно-вокальні жанри: пісня і гімн» дітьми шостих класів було проаналізовано декілька зразків пісень, гімнів. Учні отримали завдання за бажанням: разом з однокласниками створити гімн класу або школи. Найкращі результати були у 6-Б класу.
Гімн школи № 7
Автори слів Вікторія та Анастасія Гутник

Є у Білій Церкві славна 7 школа –
Колиска творчості і знань криниця.
Розумників згуртовує довкола
Й талантами дитячими іскриться.

Приспів:
Спасибі, наша рідна альма-матер,
За мудрості невичерпні джерела,
За щастя тут дитинство зустрічати
І бачить пору юності веселу.

В житті неймовірно пощастило –
Ростемо під егідою Афіни,
А школа учням розправляє крила,
Щоб виростали людьми нової зміни.

Спасибі Вам, невтомні вчителі,
За вашу працю – щиру і завзяту,
Що діти української землі
У мирі можуть жити і зростати!

Також свої варіанти пісень продемонстрували:

Щічко Павло 6-А 


Мілана Клімовська та Дубровська Дарья(6-А)


Синельникова Євгенія (6-Б)







Практичні результати роботи на уроці музичного мистецтва

Цього тижня  учні п’ятих класів показали свої проектні роботи «Музичні інструменти своїми руками».
Будь-який предмет, з якого можна витягти звук, відноситься до музичних. І це практично показали усі на уроці музичного мистецтва. Виходить, що нас оточують суцільні музичні інструменти! Своїми руками з любов’ю прикрасили їх різноманітними візерунками, зібрати в одне місце і зібрали «музикантів» у чудовий «оркестр».
Наприклад прекрасна ударна установка виходить з набору каструль, кришок і дерев'яних паличок. В якості останніх підійшли олівці, дерев'яні ложки, пензлики. А також спеціально зроблені палички для початківця барабанщика з дерева. Окремо взято групу дітей, що виготовила мара каси. Якіх тільки форм та забарвлень було підібрано! Музичні  інструменти своїми руками зробили з самих різних ємностей: металеві баночки з-під кави, пластикові пляшки від йогурту, коробочки від яєць «кіндер-сюрпризів», дерев'яні шкатулки і навіть внутрішні циліндри від паперових рушників або туалетного паперу з картону пішли у хід. Навіть з двох одноразових стаканчиків, склеївши їх між собою скетчем. Для створення звукового ефекту всередину ємності помістили крупу, пісок, дрібні камінчики, бісер, дріб, гудзики. Прикріпили  до круглих ємностей ручки, розфарбувати їх акриловими фарбами. Вийшли  дуже красиві музичні шумові інструменти, своїми руками з підручних матеріалів.
Одна дівчинка зробила кастаньєти, скориставшись двома великими гудзиками, до яких кріпляться петлі. Надягла ці пристосування на великий і середній пальці. Стуком кастаньєт при їх зіткненні і видобувався звук.
Один із хлопчиків придумав саморобний бубон. Узяв провід та нанизав різноманітні гайки та шайби. Получився металевий дзвінкий звук. А друга учениця прикріпила кольорову кришку до палички та продівши стрічки з половинками яєць від кіндерсюрприза отримала інструмент, який нагадував китайський барабанчик.
Принесли і декілька флейт Пана із трубочок від коктейлів різної довжини.Із струнної групи інструментів було представлено гуслі, цимбали та балалайка. Після того, як кожен учень продемонстрував проектну роботу та прокоментував, було створено шумовий оркестр та виконано спільний музичний експромт. Ось так творчо та весело проходять уроки музичного мистецтва.