Влада Києва не буде рекомендувати школам розпочати канікули з 15 жовтня. Канікули в столичних школах будуть введені, як і планувалося, з 21 жовтня. Голова Держспоживслужби Києва Олег Рубан вважає, що це допоможе пасивно імунізувати дітей та молоді й, цитуємо, «припинить активність епідеміологічного процесу». Про це він заявив в коментарі РБК-Україна.
“Це можна зробити за допомогою зустрічі з даним збудником, що зараз відбувається, або проведення масової вакцинації. Тому це найбільш доцільний захід з метою призупинення агресивності даного збудника“, – сказав Рубан.
МАНІПУЛЯЦІЯ, ФЕЙК
Чи це так? Чи дійсно це допоможе?
Щоб відповісти на ці питання, нам потрібно зрозуміти, що це таке “пасивна імунізація”.Під терміном “пасивна імунізація” мається на увазі переніс антитіл людині, яку необхідно захистити від хвороби або вилікувати від неї.
Наприклад, введення імуноглобулінів ПІСЛЯ укусу собаки зі сказом – це пасивна імунізація, пише Американська академія педіатрії.
Активна імунізація – це зустріч імунітету зі збудником. Наприклад, активна імунізація – це вакцинація, яку вводять ДО того, як імунітет зустрінеться з хворобою.
Отож, про жодну пасивну імунізацію наразі не йдеться. Можливо, йшлося про те, що діти мають виробити колективний імунітет? Звичайно, діти переносять COVID-19 легше, ніж дорослі. Хоча бувають і сумні виключення.
Але ж діти не живуть в резерваціях. Вони йдуть додому, до батьків та бабусів. А ще в школах теж викладають люди. Значить ми в принципі беремо на озброєння ідею колективного імунітету по типу Швеції? З заяви Рубана – це не зрозуміло. Також не зрозуміло, чи витримає такий сценарій українська медицина.
Що таке взагалі колективний імунітет?
Це коли більша частина суспільства має імунітет проти певного захворювання. Скільки відсотків захворювання має мати цей імунітет – залежить від того, наскільки захворювання заразне. Цифра коливається в межах 50-90%.
Поки що відомо лише одне місто, яке «розвинуло справжній» колективний імунітет – це бразильське містечко Манаус. В місті проживає 2 млн людей. Від коронавірусу померло 4000. Чи готові ми повторити такий сценарій, коли вже зараз наші лікарні забиті? Питання залишається відкритим…
Авторка. Наталія Бушковська
Немає коментарів:
Дописати коментар