субота, 31 серпня 2024 р.

Пісна на 1 вересня "Шкільна пісня"

 


четвер, 29 серпня 2024 р.

У Міносвіти роз'яснили, як оцінюватимуть учнів 5-9 класів за новими критеріями

 Спільними для старих і нових критеріїв оцінювання учнів 5-9 класів, які Міносвіти затвердило на початку серпня, залишаються рівні та 12-бальна шкала. Проте тепер дається свобода закладу освіти використовувати власну шкалу оцінювання. Як пояснили у відомстві, мета таких змін — узгодити систему оцінювання в класах Нової української школи (НУШ) з Державним стандартом базової середньої освіти.

Про це йдеться у листі-відповіді від Міносвіти (МОН) на запит Суспільного.

У відомстві пояснили, чому зміни стосуються саме навчання учнів 5-9 класів, а не 5-11 класів, які також навчаються за новим Державним стандартом базової середньої освіти.

"У 2024/2025 навчальному році за ним (Держстандартом — ред.) будуть навчатися 5-7 та 8 класи, які навчаються за пілотними проєктами НУШ. 8-9 класи не зможуть повною мірою використовувати нову систему оцінювання, оскільки навчаються за старим державним стандартом", — йдеться у листі.

Якою система оцінювання була раніше і якою стане зараз

У критеріях оцінювання 2011 року, які використовували школи до 2023/2024 навчального року, був основний акцент на компоненті знань знаннєвому.

"Відповідно, якщо ми аналізуємо ті критерії, то бачимо, що якщо учні відтворюють частину знань, тобто володіють якимись поняттями та змістом, це може вважатися високим рівнем досягнень", — зазначили у МОН.

Натомість реформа НУШ і Державний стандарт базової середньої освіти, який уряд затвердив у 2020-му, базуються на компетентнісному підході (знання + уміння + цінності + ставлення).

Йдеться про опис кожного бала шкали оцінювання подано з урахуванням структури компетентності й наскрізних в усіх ключових компетентностей умінь (читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно й письмово, критично й системно мислити, здатність логічно обґрунтувати позицію тощо).

У відомстві наголосили, що в критеріях 2024-го робота з інформацією закладена в кожну освітню галузь.

"Тобто це вміння розвивають і під час вивчення мови, і під час вивчення математики чи мистецтва. І це інформація різного штибу: текстова, візуальна тощо", — йдеться у повідомленні.

Водночас спільними для старих і нових критеріїв залишаються рівні та 12-бальна шкала. Проте тепер дається свобода закладу освіти використовувати власну шкалу оцінювання, а вже під час виставлення підсумкової річної оцінки переводити в 12-бальну шкалу.

Критерії оцінювання

Загалом нові критерії оцінювання мають чотири рівні (кожний наступний охоплює вимоги до попереднього й додає нові). Один рівень складається з 3 балів, які в сумі дають 12.

- початковий (1–3 бали);

- середній (4–6 балів);

- достатній (7–9 балів);

- високий (10–12 балів).

У рекомендаціях надано опис кожного бала шкали оцінювання. Окрім того, у документі запропоновано форму Свідоцтва досягнень учня/учениці (доступна за посиланнями (.docx.pdf).). Якщо потрібно, школи можуть вносити в нього зміни, аби воно якнайліпше відповідало освітній програмі закладу освіти та потребам учнівства.

Свідоцтво досягнень складається з двох частин:

1. Характеристика навчальної діяльності. Тут учителі оцінюють рівень сформованості наскрізних умінь в учня/учениці наприкінці навчального року. Йдеться про розуміння прочитаного, висловлення власної думки, критичне і системне мислення, ініціативність тощо.

Оцінок у цьому розділі нема. Учитель лише визначає один із рівнів сформованості того чи того уміння: "Має значні успіхи", "Демонструє помітний прогрес", "Потребує уваги і допомоги". Заповнювати цю частину свідоцтва вчителі можуть колегіально або це може робити класний керівник.

2. Характеристика результатів навчання. У цьому розділі виставляють бали за навчальні предмети/інтегровані курси щосеместрово й за рік. Спочатку вчитель виставляє бал за окремі групи результатів навчання, які визначено в Державному стандарті базової освіти. Після цього виводить загальну оцінку за семестр

За кожну з цих груп результатів навчання вчитель виставляє оцінку. Загальна оцінка за семестр формується на підставі чотирьох оцінок за групами результатів, а річна — на основі семестрових.

Як такі нововведення використовуватимуть на практиці

Для організації оцінювання результатів навчання вчитель/вчителька має визначити форми формувального і підсумкового оцінювання під час планування освітнього процесу на семестр, формулювати зрозумілі для учнів навчальні цілі; основою для формулювання таких навчальних цілей є обов’язкові результати навчання, визначені Державним стандартом.

Насамперед це формувальне оцінювання, йому МОН рекомендує надавати перевагу.

"Це відстеження динаміки поступу учня/учениці. Саме формувальне оцінювання дозволяє коригувати освітній процес. Це ті реперні точки, які дозволяють простежити, як учень ішов з пункту А в пункт Б і що він на певному проміжку (навчання — ред.) досяг", — розповіли у МОН.

Якщо ж йдеться про підсумкове оцінювання, то тут оцінюють не прочитаний текст, не написаний твір, а результати навчання, які визначені в державному стандарті.

"Тобто там чітко визначено очікувані результати навчання, тому саме на них має орієнтуватися вчитель, пропонуючи учню-учениці те чи те завдання. Важливо й те, що, на відміну від 2011 року, учителеві треба ознайомлювати учнів з критеріями оцінювання. Не тільки загальними чи галузевими (тобто тими, що стосуються конкретної дисципліни), а і з критеріями оцінювання тієї чи тієї роботи. Тобто учень має розуміти, що за це завдання може отримати стільки-то балів, виконавши перше, друге, третє", — пояснили у відомстві.

Інший важливий момент — це те, що вчитель може змінювати, добирати види діяльності й фіксувати навчальні досягнення як на кожному уроці, так і через діагностувальні проміжні роботи. Ці роботи можуть бути спрямовані на оцінювання певної групи чи груп результатів навчання. Таким чином вчитель може сам визначати, як саме проводити таке оцінювання.

У МОН додали, що вчителі зможуть більше ознайомитися з оновленими підходами до оцінювання під час проходження підвищення кваліфікації в обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти.

джерело

Все про оцінювання за новими Рекомендаціями

 Автор: Григорій Громко

За тиждень розпочнеться новий навчальний рік, тож вже маю багато запитань від колег. Сьогодні все про оцінювання за новими Рекомендаціями.

• Яким документом регламентовано оцінювання учнів 5-7 класів? Оцінювання здійснюється відповідно до Рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання здобувачів освіти відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженими наказом Міністерства освіти та науки України від 2 серпня 2024 року за №1093

• Які основні види оцінювання? Основними видами оцінювання результатів навчання учнів є формувальне оцінювання, підсумкове оцінювання та державна підсумкова атестація.

• Що таке формувальне оцінювання? Формувальне оцінювання спрямоване на відстеження динаміки навчального поступу учнів, визначення їхніх навчальних (освітніх) потреб і скерування освітнього процесу на підвищення ефективності навчання з урахуванням встановлених результатів навчання. Формувальне оцінювання результатів навчання учнів/учениць виконує діагностувальну, коригувальну, орієнтувальну, мотиваційно-стимулювальну, розвивальну, прогностичну та виховну функції. Воно не призначене для визначення відповідності результатів навчальних досягнень учнів обов'язковими/очікуваними результатами навчання, визначеними Державним стандартом/модельною навчальною програмою за певний період навчання, це інтерактивне оцінювання учнівського прогресу, що дає змогу вчителям визначати потреби учнів, адаптуючи до них процес навчання.

• Як впливає поточне оцінювання на підсумкові оцінки учнів? Формувальне оцінювання є поточним видом оцінювання і воно не впливає на підсумкові оцінки.

• Як часто здійснювати поточне оцінювання? Частотність та процедури проведення оцінювання, а також види діяльності, результати яких підлягають оцінюванню, визначають педагогічні працівники з урахуванням дидактичної мети, особливостей змісту навчального предмета/Інтегрованого курсу та з урахуванням етапу опанування програмовим матеріалом та етапу досягнення очікуваного результату навчання.

• Чи проводять тематичні оцінювання? За потреби, для отримання інформації щодо рівня досягнення очікуваних результатів навчання учнями, визначених в окремому елементі навчальної програми (тема/розділ тощо), здійснюється тематичне оцінювання,. Результати тематичного оцінювання можуть бути використані для коригування освітнього процесу, вони не враховуються під час підсумкового оцінювання.

• Які види підсумкового оцінювання? Підсумкове оцінювання показує результат навчання та розвитку.

• Як часто проводиться підсумкове оцінювання? Підсумкове оцінювання здійснюють періодично. Кількість підсумкових робіт, час їхнього проведення вчитель/учителька може встановлювати самостійно. Підсумкові роботи можуть забезпечувати охоплення одного, декількох або всіх груп результатів, визначених у Державному стандарті, у межах вивченого впродовж певного періоду, і мають забезпечувати об’єктивність оцінювання.

• Як здійснюється семестрове оцінювання? Підсумкове оцінювання за семестр здійснюють за групами результатів навчання, що передбачені Критеріями оцінювання за освітніми галузями, з урахуванням різних форм і видів навчальної діяльності. Для формування висновків щодо рівня досягнення обов’язкових результатів навчання за семестр учитель/учителька може запропонувати учнівству:

1) виконати комплексну підсумкову роботу, завдання якої дозволяють установити результати навчання за всіма групами результатів, визначеними в Критеріях оцінювання за освітніми галузями;

2) виконати окремі підсумкові роботи для кожної групи результатів, визначеної у Критеріях оцінювання за освітніми галузями.

Підсумкове оцінювання одного, декількох або всіх груп результатів, визначених у Державному стандарті, може проводитись протягом навчального періоду.

• Як визначається семестрова оцінка? У Свідоцтві досягнень виставляють семестрові оцінки за групами результатів. На підставі оцінок за групами результатів виставляють загальну оцінку за семестр з кожного навчального предмета/інтегрованого курсу навчального плану освітньої програми закладу освіти. Оцінка за семестр може бути скоригованою.

• Як здійснюється річне підсумкове оцінювання? Підсумкове оцінювання за рік не здійснюють. Річну оцінку виставляють на підставі загальних оцінок за І та II семестри або скоригованих семестрових оцінок. Річна оцінка не обов’язково є середнім арифметичним оцінок за І та II семестри. Для визначення річної оцінки потрібно враховувати динаміку особистих досягнень учня і учениці протягом року. Річне оцінювання також може бути скоригованим.

• Чи може заклад використовувати власну шкалу оцінок? За умови використання власної шкали оцінювання заклад має визначити та описати в освітній програмі правила переведення загальної оцінки результатів навчання за рік у систему, визначену законодавством (12-бальну систему), для виставлення у Свідоцтво досягнень.

• Що робити, якщо неможливо визначити рівень навчальних результатів учня? Якщо рівень результатів навчання учня (учениці) визначити неможливо з якихось причин, у класному журналі та свідоцтві досягнень, табелі навчальних досягнень роблять запис «не атестований(а) (н/а)».

• Як оцінювати роботи учнів у випадку виявлення порушення академічної доброчесності (списування)? У разі порушення учнями принципів академічної доброчесності, зокрема, списування (виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання під час певного виду навчальної діяльності), учитель/учителька може ухвалити рішення не оцінювати результат такої навчальної діяльності і запропонувати учню/учениці повторне проходження оцінювання.

• Як оголошувати оцінки? Оцінка є конфіденційною інформацією, доступною лише для учнів та їх батьків (або осіб, що їх замінюють). Інформування батьків про результати навчання може відбуватися під час індивідуальних зустрічей, шляхом записів оцінювальних суджень у носіях зворотного зв’язку з батьками (паперових/електронних щоденниках учнів тощо), фіксації результатів навчання у свідоцтві досягнень.

• Як здійснюється оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами? Оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами здійснюють відповідно до індивідуальної програми розвитку, що розробляється на основі висновку фахівців інклюзивно-ресурсного центру, де зазначено труднощі функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я, що можуть впливати на ефективність застосування певних форм оцінювання. Добір форм оцінювання навчальних досягнень учнів з особливими освітніми потребами здійснюють індивідуально з обов’язковим урахуванням їх можливостей функціонування, життєдіяльності та здоров’я.

При оцінюванні рівня сформованості предметних компетентностей учнів з особливими освітніми потребами вилучають ті складові (знання, вміння, види діяльності та інше), опанування якими є утрудненим або неможливим для учня з огляду на труднощі функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я.

П.С. Це все не я придумав

джерело

Пісня "День Незалежності в вогні"

 

"День Незалежності в вогні". Вірші і музика: Сергій Заїка (Suno AI). 1.Під гуркіт бомб, під свист ракет Стоїть незламна Україна. Орда напала, та дарма – Їм підкорити нас не сила. Приспів: День Незалежності в вогні, Але ми духом не згасаєм. За волю б'ємося в бою, Країну рідну захищаєм. 2.Свобода, гідність, незалежність - Це те, за що ми йдем у бій. Цей день - символ нескореності, Віри в Перемогу та надій. Приспів. [Insert] 3.Від Львова і до Харкова, Та від Чернігова до Криму, Ми відбудуємо міста – І знов розквітне Україна Приспів. Outro: [Insert] День Незалежності в вогні, [Insert] Але ми духом не згасаєм. [Insert] За волю б'ємося в бою, [Insert] Країну рідну захищаєм.

понеділок, 26 серпня 2024 р.

 


Це буде таке шоу, від якого заплачуть навіть найстійкіші

 Екскерівник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук днями розмістив кілька дописів у соцмережі Facebook, у яких звернув увагу одразу на кілька, на його думку, проблемних питань для української освіти.

Одне з них, зокрема, стосується кількість вчительських вакансій у школах Києва. Це 1371 робоче місце.

Як написав Лікарчук, саме це питання має бути першим серед перших для обговорення на всіх серпневих конференціях. Також він запропонував надати слово для доповіді вчителям, які покинули роботу в школі.

Це буде таке шоу, від якого заплачуть навіть найстійкіші.


Мати Василева. Знав, що їх тьма. Але, що ця тьма вже схожа на тьмутаракань, зрозумів лише сьогодні вночі, коли під завивання тривог переглядав новинну стрічку Інтернету. Це я про тих, хто напередодні нового навчального року вирішив розповісти вчителю, як той має вчителювати. Образно кажучи, повилазили із усіх нір і нірок. І всі кинулися вчити вчителя.

Як мені хочеться кожному із них сказати:

Панове. У закладах освіти сьогодні куча вакансій. Якщо знаєте як вчителювати, то приходьте в школу. Матимете ставку, вчительську зарплату, щоденний головний біль і кучу дурних справ, якими вас обвішають, як собаку будяками. І папери, папери, папери… Це, крім чергування, звітів, олімпіад, МАНу, семінарів, написання планів, заповнення журналів…. За які не платять. І все це, як у клітці, бо педагогічна свобода, гарантована законом, у наших реаліях – міф…. Ото вам будуть і воркшопи, і вебінари, і (не) конференції, і забіги, і ще багато чого. Лише прийдіть!

Але ж не прийдуть. Бо організовувати шоу, радити із захмарних висот та сяяти фейсом на екрані – цікавіше і приємніше, аніж щоденно перти вчительського плуга. Та і платять за все те у рази більше, ніж річна вчительська зарплата…

А якщо відверто, то все це примушує мене укотре згадати слова мудрого Григорія Сковороди: «Не вчіть яблуню родити яблука, а краще відженіть від неї свиней».

Допис Лікарчука набрав понад 800 поширень, що свідчить про підтримку його думок ведикою кількістю освітянської спільноти.

джерело

Притча про щасливу Мураху

Притча про щасливу Мураху
Жила-була щаслива Мураха. І вона дуже любила працювати.
Щодня, рано-вранці починала роботу весела й щаслива Мурашка. Була в неї хороша продуктивність і була вона веселою та щасливою.
Якось пролітав повз Джміль. Подивився на веселу та щасливу Мураху і вирішив, що Мураха не може працювати сама по собі, і тому Джміль створив фірму, а себе призначив генеральним директором.
А щаслива Мураха продовжувала працювати.
І діяльність фірми була успішною, але…
Вирішив генеральний директор фірми Джміль, що хтось має контролювати роботу Мурахи. Так було створено посаду наглядача і найнято Жука-Гнойовика.
А щаслива Мураха продовжувала працювати.
Найголовнішою турботою Жука-Гнойовика було організовувати роботу Мурахи. І змусив він Мурашку складати звіти про щоденну роботу.
А щаслива Мураха працювала й складала щоденні звіти.
Незабаром знадобилася посада секретаря, який би допоміг Жуку-Гнойовику в читанні та реєстрації звітів Мурахи.
Тому найняли Павучиху, яка класифікувала документи та відповідала на телефонні дзвінки.
А щаслива Мураха працювала, працювала, працювала…
Джміль був дуже задоволений звітами Жука-Гнойовика і дав запит на додаткові звіти, прогнози та розрахунки різних показників.
З’явилася необхідність найняти Таргана як помічника Жука-Гнойовика.
…А також купити комп’ютер та кольоровий принтер.
Незабаром продуктивна і щаслива Мураха почала скаржитися на всі звіти, які мала надавати. І ставала менш веселою…
Генеральний директор Джміль зрозумів, що необхідно вживати заходів.
У результаті на місці, де працювала продуктивна і поки що весела Мураха, було створено Департамент.
На посаду керівника Департаменту було призначено Коника-Стрибунця. Він спорудив собі сучасний кабінет та обладнав його відповідним чином.
Новому керівнику Департаменту знадобився асистент, який допоміг би йому в підготовці стратегічних планів та складанні бюджету Департаменту, в якому працювала продуктивна і все ще весела Мураха.
Але Мураха вже не співала, як раніше, і ставала дратівливішою.
Якось генеральний директор Джміль, подивившись на цифри, зрозумів, що Департамент, де працює Мураха, не є вже таким же рентабельним як раніше.
Подумавши, Джміль вирішив найняти як консультанта Сову, для проведення діагностики фірми.
Сова просиділа три місяці у фірмі і після вивчення стану справ видала висновок: “У Департаменті занадто багато персоналу!”.
Дослухавшись поради консультанта, провели скорочення чисельності персоналу. Мураха виявилася першою в списку, тому що останнім часом була всім незадоволена.
Від себе додам, що у вчителів теж саме, що із Мурахою. Дякую, що прочитали, але це не все...

 П’ять кроків до вирішення проблеми «нестачі» вчителів:

1. Припиніть нападати на вчителів та звинувачувати їх.

2. Виховуйте дітей у дусі поваги до вчителів і самі подавайте приклад.

3. Дайте вчителям зарплату, на яку вони заслуговують згідно зі своїм рівнем освіти.

4. Як тільки можете і де тільки можете розповідайте іншим про проблеми, з якими стикаються вчителі, не дозволяйте цим проблемам залишатися непоміченими(«не дозволяйте їх замітати під килим»).

5. Поважайте особисті межі вчителів, щоб уникнути професійного вигоряння у вчителів.

субота, 24 серпня 2024 р.

Цікаві мобільні додатки для вчителів мистецтва

 


Цікаві мобільні додатки для вчителів мистецтва. Взагалі, хочу сказати, що їх є дуже багато на сьогоднішній день і я далеко не всі ще випробувала. Але про ті, що поділюся, можу впевнено сказати, що вони для вчителів та учнів дуже зручні і цікаві. Завантажуйте в Плей Маркеті телефону.

1. Smartify: Museum & Art Guide . Додаток дозволить не тільки робити віртуальні екскурсії. але й впізнає будь-яку картину (якщо ви не пам'ятаєте назву чи автора) і вкаже, в якому музеї вона знаходиться. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobgen.smartify&hl=uk&gl=US
2. History of Art. Цей додаток детально розповідає про твори мистецтва, їх авторів, про стилі, періоди, та ін. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.historyofart&hl=uk&gl=US
3. Google Arts & Culture. Це аналог додатка, який є за умовчуванням в усіх акаунтах гугл. Екскурсії, розповіді, ігри музичні і мистецькі, додаток просто знахідка! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.cultural&hl=uk&gl=US
4. Learn Art History & Painting. Подібний до двох попередніх додаток, знайомить з картинами та авторами. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pavelkozemirov.guesstheartist
5. Groovepad – створення музики. з цим додатком ви можете спробувати себе в ролі діджея). До речі, до теми електронна музика - дітям експериментувати - супер! Схожих додатків є теж дуже багато. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.easybrain.make.music&hl=uk&gl=US
6. Simple Drums Deluxe - Drum Kit. Ударна установка для гри. експериментів. дуже цікаво! https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tpvapps.simpledrumsdeluxe&hl=uk&gl=US
7. Collage Maker | Photo Editor . Цей додаток створює легко фотоколаж, майже без реклами, на безкоштовній версії досить багато варіантів колажу. https://play.google.com/store/apps/details?id=photoeditor.layout.collagemaker&hl=en_US&gl=US
8. PaperColor. В цьому додатку спробуйте себе як художника, створюйте свої картини. Думаю, теж цікавий учням і вчителям. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eyewind.paperone
9. Плакат Творець, Реклама Сторінка Дизайнер. Додаток допоможе вам створити плакат, постер у вигляді відео або картинки, зручно і дуже легко. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.coolapps.postermaker
10. Moises: Додаток Музиканта. Ну і, нарешті, один з найкрутіших додатків для музиканта - ще й безкоштовно - можете відділити голос від інструментів у фонограмі, включити метроном, змінити тональність пісні, темп, тощо. Знахідка просто! https://play.google.com/store/apps/details?id=ai.moises
Хочу зазначити, що усі додатки завжди мають безкоштовну і платну версію. Я, звичайно, користуюся безкоштовними, і можу сказати, що для власних потреб мене це цілком влаштовує. До речі, я часто випробовую програму, і якщо не подобається, видаляю і шукаю аналог інший, і їх є досить великий вибір. Це просто ідеї для вас. Ви можете знайти аналоги такі, які підійдуть конкретно вам.

пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

Про Володимира Івасюка та "Червону руту"

 


Як українці НЕ ДАЛИ росіянам знищити нашу музику?

 


Чому ми не знаємо імен українських композиторів?

 


«Десять нот, що змінили Україну». Фільм про Мирослава Скорика

 


Максим Березовський — український Моцарт

 


неділя, 18 серпня 2024 р.

Школа – це не парк розваг

 

Вибране 5 год 
Школа – це не парк розваг.
Вчителі не артисти і не клоуни. Повірте мені, вам потрібні не артисти, а хороші вчителі.
Діти прогресують лише тоді, коли їм кидають виклик, із суворістю, правилами, повагою... важкою працею.
Школа - це не те місце, де дитині потрібно тільки сміятися, веселитися, займатися тільки тим, що їй подобається, вмикаючи улюблене «шоу».
Помічаю таку тенденцію, яка спонукає, навіть диктує, щоб ми, дорослі, робили все можливе, щоб малечі було тепло, легко і комфортно. Щоб їх не турбували будь-які вимоги, які змушують їх працювати.
Бажано, щоб ми вже зробили за них половину роботи, а потім дозволили їм продовжити те, що залишилося. Половину чи навіть всю, а вони хай дивляться на це як на шоу і вчаться.
І, зауважте, шоу має бути їм до вподоби.
Тож збожеволійте, знову і знову знаходячи нові сцени для шоу.
Звісно, шоу легко набридають, бо в дітей немає терпіння. І вони миттєво змінюють канал… е-е-е, екран. Існує ж велика конкуренція.
Але користь для дітей полягає в суворому навчанні, здоровому глузді, у навчанні з викликами, іноді з дискомфортом та труднощами, з відповідальністю та правилами, які не завжди їм подобаються.
Я б сказала, що це саме те, що має значення. Робота із завданнями, із переживаннями, які не зовсім приємні.
Я все життя була з дітьми, разом з ними. Тож знаю, що найбільше виступають проти здорового глузду, викликів і вимог насправді не діти, а дорослі поруч з ними, які неправильно розуміють у чому користь для дітей справжнього навчання.
Моя вдячність та подяка батькам, які розуміють, як дати можливість своїм дітям боротися, працювати, до чогось прагнути. Вчитися самостійно.
Лаура Гюнеш, психологиня – Good Teachers Group https://alert24.ro/.../opinie-scoala-nu-e-parc-de.../
Хто добре знає румунську мову? Виправте, будь ласка, цей механічний переклад.
P.S. Школа вже не є закладом освіти, це скоріше тусовочно-конкурсно-розважально-харчувальний заклад з догляду за дітьми. І це має катастрофічні наслідки.
Навіть фрази використовують, на кшталт, "віддати дитину до школи". Бо нащо «віддавати», школа ж не камера зберігання?!
До мене як до директора гімназії часто приходили батьки, які казали: ми хочемо віддати нашу дитину до вашої гімназії!
Відповідав їм: не треба мені, чужому дядькові, "віддавати" вашу дитину, у мене в самого є троє своїх дітей, а от разом допомогти вашій "не-відданій" дитині здобути пристойну освіти ми зможемо, але тільки разом!
Як розглядають більшість батьків школу?
Місце куди вони відводять дитину вранці і забирають ввечері! Вимоги до роботи школи дуже прості: дитина має бути там в "целости и сохранности", нагодована, знаходитись в теплі, мати гарні оцінки і… щоб ніхто не діставав батьків з будь-якого приводу.
Тобто ідеальна школа – це "камера зберігання" на вокзалі з назвою "Життя". Бажано, щоб "зберігання" було безкоштовним або з мінімальними витратами. Тема "поборів" чи не єдина тема, яка заводила батьківську громаду в процесі НУШ-будівництва.
Жвавий інтерес викликала ще тема встановлення відеонагляду у "камері зберігання".
Більшість вчителів і керівників шкіл теж відчувають себе "ключниками". Нащо ризикувати, наприклад, організовуючи якісь екскурсії за межами школи, якщо це може стати загрозою "збереженню" експонатів "камери зберігання". І їх можна зрозуміти, бо у разі будь-якого інциденту їх розіпнуть яжмами...