Чому потрібно проводити ігри для знайомства:
- Можливість швидко запам’ятати одне одного.
- Розвиток комунікативних навичок у дітей.
- Ігри можна проводити в якості розминки.
- Учитель зможе вчасно виявити сором’язливих, мовчазних дітей.
- Ефективний та простий спосіб згуртувати дітей, яким потрібно ще провчитися 4 класи.
- Ці ігри підходять не лише для школи – використовуйте їх у літніх таборах та на дитячих іменинах.
Гра 1. Ми йдемо в похід
Це простий спосіб запам’ятати імена одне одного. Завдання – зібрати величезну кількість корисних речей, аби всім класом можна було вирушити в похід. Кожна дитина по черзі піднімається та озвучує однакову фразу:
«Мене звати…і я візьму із собою…»
Важливо! Це гра на пам’ять, асоціації та кмітливість. Дитина має право назвати лише той предмет, назва якого починається на ту саму літеру, що й його ім’я: наприклад, Катруся бере ковдру, а Світланка – сірники.
ПОРАДА. Гру можна проводити декілька разів протягом першого місяця навчання. Щоразу змінюйте тематику – ми йдемо до бібліотеки, їдемо на дачу тощо.
Гра 2. М’ячик
Усі діти стають у велике коло. М’яч вручається дитині, яка в журналі записана першою. Її завдання: чітко вимовити своє ім’я + назву тварини, з якою вона себе асоціює + передати за годинниковою стрілкою м’яча сусідові. Гра триває до того моменту, доки м’яч не опиниться у першої дитини в руках.
Гра 3. Чарівна коробка
На папірцях потрібно написати імена всіх дітей класу. Під час написання папірців кожна дитина піднімається зі свого місця, називає ім’я, а вчитель записує його на клаптику паперу. Папірці перемішати та скласти в коробку. Діти по черзі виймають записки. Завдання учня – згадати та вказати на однокласника з таким іменем.
Гра 4. Алфавіт знайомств
Учитель навмання каже будь-яку літеру абетки. Діти, чиї імена починаються на цю літеру, по черзі піднімаються та відповідають на 5 однакових запитань:
- Твоє ім’я.
- Прізвище.
- Улюблена страва.
- Улюблений мультфільм.
- Яких гурток відвідуєш?
Гра 5. Наввипередки
Цю гру краще провести на шкільному подвір’ї. Усі діти стають в одну лінію. Учитель відходить від них на 3-4 метри. Педагог ставить запитання. Усі діти, в яких відповідь на запитання «так» – роблять крок уперед. Якщо відповідь «ні» – стоять на місці.
Які запитання можна поставити:
- Кому з вас 7 років?
- Хто народився восени?
- Хто сьогодні робив ранкову зарядку?
- У кого є сестричка?
- У кого вдома є собака?
- Хто полюбляє танцювати?
- Хто вміє кататися на ковзанах?
Гра 6. Знаменитості
Діти піднімаються по черзі и називають відомих людей (акторів, співаків, ведучих тощо), з якими в них однакові імена.
Наприклад: «Привіт! Мене звати, як співака Винника», «А мене – як ведучу Никитюк» тощо.
Гра 7. Галасливі тезки
Це чудова гра для 1 Вересня, коли діти вперше бачать одне одного. По команді вчителя діти повинні голосно почати викрикувати свої імена та шукати свою тезку серед однокласників. Усі діти з однаковими іменами повинні якнайшвидше зібратися в одну команду.
Немає коментарів:
Дописати коментар