вівторок, 5 листопада 2019 р.

На урядовій пресконференції 5 листопада 2019 року

Зарплати всіх освітян у новому році мають зрости на 9% - це не підвищення, індексація заробітної плати відповідно до річної інфляції, яка й складає 9%, тобто сума зросте на 300-500 грн, але купити на них ви зможете не більше, ніж у минулому році.
Молоді вчителі зі стажем до 10 років, наприкінці року отримають виплату у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року — майже 21 тис грн. - це вибіркова "справедливість"? Зрозуміло, що зарплата у 3460 грн за 18 годин - мізер, але ж і інші вчителі отримують зарплату не за відроблені роки, а за покладене у школі життя.
Загалом передбачається, що таку додаткову виплату отримають 73,9 тисяч освітян.
«Дуже важливо підтримати молодого вчителя. У нас є проблема, коли в школу часто не хочуть йти працювати молоді люди. Це означає, що в школах зараз залишається все більше старших людей, які скоро мають вийти на пенсію, і з часом у нас виникне проблема, що навчати банально немає кого. Тому ми як держава зараз звертаємо увагу на становище саме молодих учителів. У них зараз умови оплати праці гірші — менші надбавки, але з іншого боку ми хочемо показати молоді, що бути вчителем — це престижно», — відзначив Прем‘єр-міністр Олексій Гончарук.
Сьогодні молодий вчитель у середньому отримує майже на 3 тис гривень в місяць менше за досвідчених педагогів. Так, молодий вчитель сьогодні заробляє приблизно 5 тис 410 грн у місяць - брехня, це максимальна зарплата з усіма можливими доплатами
досвідчений вчитель зі стажем 30 років — 8 тис 182 грн. - та ж сама "статистика, вчитель може отримувати таку зарплату, але не обов'язково отримує
Міністр освіти і науки України Ганна Новосад відзначила, що цього року також в освітній субвенції вперше враховано актуальний, а не минулорічний контингент дітей.
«Що це означає дуже простими словами. Ми платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що ми просто не доплачували останні 4 роки заробітну плату вчителям. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд грн для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною. На сьогодні це дозволить усім регіонам повну надбавку за престижність, а не гратися надбавками, як це люблять робити на місцях», — підкреслила Ганна Новосад.
"Соціальна справедливість" вже дійшла до того, що вчитель без категорії, ІІ та І категорій матимуть однакову ставку з 1.01.2020 року - 6369 грн, вчителі вищої категорії - 7000 грн.
Навіщо атестації-сертифікації-участь в конкурсах-олімпіадах?

Немає коментарів:

Дописати коментар