Терапія мистецтвом дає можливість м’яко та безпечно вирішувати ряд освітніх завдань.
Одним з провідних питань, які допомагають спрямувати педагогічний процес на забезпечення диференційованого підходу, є вивчення та глибоке розуміння індивідуальних особливостей учня.
Під час вебінару Ви отримаєте можливість засвоїти проективні технології, які забезпечать здатність здійснювати індивідуальний підхід до учня на основі його внутрішніх потреб, соціальних напрацювань та очікувань.
Запропоновані діагностичні інструменти дадуть можливість отримати інформацію про кожного учня, яку іншим шляхом повною мірою Ви не дізнаєтеся.
Мета
Розвивати здатність до виявлення та розуміння індивідуальних особливостей учнів шляхом використання засобів арт-терапії.
Завдання
Познайомити учасників з принципами та основними правилами використання арт-терапевтичного інструментарію.
Розвивати вміння використовувати техніки арт-терапії з учнями різних вікових категорій.
Формувати здатність безпечного та доречного застосування запропонованих технік в педагогічній практиці.
Опис
Принципи арт-терапії.
Структура заняття.
Правила проведення заняття з арт-терапії.
Діагностична вправа «Живий будинок».
Діагностична вправа «Баранчик у пляшечці».
Діагностична вправа «Лінія мети».
Діагностична вправа «Сніданок – обід – вечеря».
Діагностична вправа «Лінія».
Очікувані результати
Засвоєння основних принципів і правил застосування арт-терапевтичного інструментарію щодо збереження безпечного та комфортного середовища.
Практичне ознайомлення з проективними техніками вивчення індивідуальних особливостей учнів школи.
Обладнання
Підготуйте для роботи аркуші паперу А4, простий та кольорові олівці.
Проективні технології – доступний та комфортний засіб для зняття психоемоційної напруги, яка накопичується поступово і впливає на якість діяльності учня та вчителя. Запропоновані вправи дадуть можливість в цікавій, зручній формі подолати накопичений стрес, стабілізувати нервову систему учнів. Також арт-терапевтичні інструменти допоможуть Вам запобігти професійному вигоранню, відпочити і отримати задоволення від творчого процесу.
Очікувані результати
Знайомство з арт-технологіями зняття психоемоційної напруги у дітей та дорослих.
Практичне ознайомлення з проективними техніками, які дають можливість здобути душевну рівновагу, відрегулювати емоційний стан та розвинути чуттєву сферу учнів.
Формувати здатність використовувати запропоновані інструменти в педагогічній практиці.
Цільова аудиторія
Педагогічні та адміністративні працівники закладів освіти, психологи, соціальні педагоги.
Мета
Розвивати здатність застосовувати проективні технології для зняття психоемоційної напруги.
Завдання
1. Познайомити учасників з арт-терапевтичними засобами зняття емоційної напруги та подолання наслідків стресу.
2. Розвивати вміння використовувати техніки арт-терапії з учнями різних вікових категорій.
3. Формувати здатність безпечного та доречного застосування запропонованих технік в педагогічній практиці.
Обладнання
Підготуйте для роботи аркуші паперу А4, простий та кольорові олівці, манку, підкладку для роботи з манкою (аркуш А3 або плівка).
Техніки арт-терапії – дієвий та цікавий інструмент для роботи з учнями 5 – 11 класів.
Перед кожним учнем час від часу постають досить складні життєві завдання. Проективні підходи навчать їх вирішувати задачі екологічним шляхом, знімуть зайву психоемоційну напругу та сприятимуть розвитку дивергентного мислення (здатність бачити варіанти).
Запропоновані вправи дають можливість сформувати навички взаємодії з ровесниками, активізувати внутрішні ресурси особистості, отримувати задоволення від вирішення складних життєвих ситуацій.
Очікувані результати
1. Знайомство з арт-технологіями розвитку мовленнєвої креативності.
2. Вправляння у використанні проективних технік для активізації внутрішніх ресурсів особистості підлітків та юнаків, здатності знаходити оптимальні та унікальні підходи до розв’язання практично спрямованих завдань.
3. Формувати здатність використовувати запропоновані інструменти в педагогічній практиці.
Мета
Розвивати здатність застосовувати проективні технології для формування життєво важливих компетенцій підлітків і старшокласників.
Завдання
Познайомити учасників з арт-терапевтичними технологіями роботи для учнів старшої школи.
Розвивати вміння використовувати техніки арт-терапії з учнями 5 – 11 класів.
Формувати здатність безпечного та доречного застосування запропонованих технік в педагогічній практиці.
Обладнання
Підготуйте для роботи: аркуші паперу А4, ручку, простий та кольорові олівці, пластилін, дощечку для ліплення, фольгу (2 квадрати 20х20 см).
Сучасні діти, як і ми, дорослі, живуть у медіапросторі. Трохи менше, ніж ми, але набагато активніше. Вони змалечку мають доступ до інформаційного, новинного контенту всього світу, спостерігають за багатьма подіями в реальному часі, долучаються до них он-лайн або оф-лайн. Крім того, певну частину інформації вони відтворюють (або створюють) на сторінках соціальних мереж, беруть як модель для живого спілкування. Це є факт. І завдання для дорослих – навчити дитину робити це якісно, щоб вона не зазнала морального травмування, спотворення світогляду, а головне – не стала жертвою маніпуляцій.
На жаль, дорослі – батьки, вчителі – від невміння допомогти дитині навчитися жити в медіапросторі, виносять жорсткий вердикт: «заборонити»! Інтернет, смартфон, айфон, комп’ютер, комп’ютерні ігри – заборонити! Світова історія пам’ятає такі моменти заборон, коли в життя людини прийшли наука, книга, техніка. Ми знаємо, чим це закінчилося: прогрес став частиною життя людини! Його не можна заборонити!
Тож запрошую до відвертої розмови про життя дітей та дорослих у сучасному медіапросторі.
Мета вебінару
Метою вебінару є визначення шляхів партнерства між поколіннями X, Y, Z для підвищення якості освітнього процесу.
Завдання вебінару:
Проаналізувати медіанавички та медіавподобання людей трьох поколінь, з яких одні є вихователями, а інші вихованцями;
Порівняти можливості дорослих і потреби дітей з точки зору роботи з інформацією;
Виявити моменти, коли ж саме і чому дитина стає гаджетозалежною і перестає чути дорослих;
Познайомити з медіаосвітніми навчальними програмами;
Надати рекомендації щодо організації роботи з медіатекстами на уроках;
Сформулювати рекомендації щодо «осучаснення» освітнього процесу незалежно від матеріального забезпечення навчального кабінету.
Очікувані результати:
Розширення власного світогляду щодо впливу медіапростору на формування особистості;
Розвиток вмінь роботи з медіатекстами;
Підвищення рівня медіакультури та медіаграмотності;
Згідно з Концепцією Нової української школи з 2018/2019 навчального року в усіх школах України розпочато викладання інтегрованого курсу «Мистецтво». Для більшості вчителів цей напрям інтеграції є новим, маловідомим, адже традиційно предмети мистецтва – музичного та образотворчого - викладалися в українській школі як автономні предмети.
Протягом багатьох років автор вебінару проводив експериментальні дослідження в цій царині, впроваджуючи науково обґрунтовану концепцію поліцентричної інтеграції в галузі мистецької освіти, розроблені інноваційні навчальні програми, підручники й посібники, зокрема й електронні. Напрацьований досвід дав змогу систематизувати й розкрити технології інтегративного навчання мистецтва у початковій, основній і старшій школі, які сприяють ефективному розвитку особистості й спрямовані на формування в учнів ключових, предметних і міжпредметних компетентностей.
Мета вебінару
Формування професійно-педагогічної готовності вчителів до викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» в школі.
Завдання вебінару
Ознайомити вчителів із концептуальними засадами та змістом інтегрованого курсу «Мистецтво» в початковій школі, розкрити сучасні освітні технології, методичний інструментарій підручників і зошитів-посібників.
Очікувані результати
Збагачення професійно-педагогічного досвіду вчителів інноваційними ідеями інтегративної мистецької освіти, мотивування до самоосвіти й подальшого самовдосконалення.
У вебінарі розглянуто теоретичні та практичні аспекти проблеми. Дані визначення «ключові», «предметні», «міжпредметні» компетентності. Надано практичні зразки застосування сучасного інструментарію: фасилітована дискусія, технологія сторітеллінг, проектна діяльність (лепбуки) на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво». Проаналізовано особливості структурування підручника інтегрованого курсу «Мистецтво»1, 2 кл. авторів Л. Масол, О. Гайдамака, О. Колотило та специфіку роботи з ним. Надані рекомендації та майстер-класи щодо проведення етапу художньо-творчої діяльності учнів на уроках мистецтва.
Мета вебінару
Розкрити основні аспекти реалізації компетентнісного підходу на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво». Здійснити практичний коментарій щодо використання сучасних технологій на рівні міжпредметних зв’язків на цих уроках.
Завдання вебінару
Визначити поняття «ключові», «предметні», «міжпредметні» компетентності.
Розкрити практичні можливості щодо реалізації компетентнісного підходу, реалізовані у підручниках інтегрованого курсу «Мистецтво» 1, 2 кл. авторів Л. Масол, О. Гайдамака, О. Колотило.
Показати на зразках матеріалу підручників «Мистецтво» практичне застосування сучасних технологій: фасилітована дискусія, технологія сторітеллінг, проектна діяльність (лепбуки).
Продемонструвати на зразках творчих робіт учнів Чернігівського ліцею № 22 практичні результати застосування сучасних технологій.
Дати приклад майстер-класів з поетапного виконання педагогічного малюнку.
Очікувані результати
Розуміння особливостей структурування підручників інтегрованого курсу «Мистецтво» 1, 2 кл. авторів Л. Масол, О. Гайдамака, О. Колотило та практичного володіння навичками орієнтування на його сторінках.
Уміння застосовувати сучасний інструментарій: фасилітована дискусія, технологія сторітеллінг, проектна діяльність (лепбуки) на уроках інтегрованого курсу «Мистецтво».