середа, 25 вересня 2024 р.

Анатолій Солов'яненко (1932-1999).

 

Анатолій Солов'яненко (1932-1999).
Анатолій Солов'яненко з батьками і сестрою Нінель.

"Борис Степанович Солов'яненко (родом із Харківщини) та Ольга Іванівна Цимбал (родом із Черкащини) від природи мали гарні голоси. Але доля склалася так, що співали вони лише увечері, після важкого дня. Жили вони на донецькій околиці, що звалася Пролетаркою, поряд із шахтою "Першотравнева".
Яніс Забер, Володимир Атлантов, Микола Кондратюк, Анатолій Солов"яненко.

Стажування в Міланському театрі Ла Скала, 1964 рік.


Анатолій Солов'яненко (1932-1999).
Неперевершений і неповторний голос великого українського співака Солов'яненка - це дивовижне враження з років мого дитинства,що лишилося в мене на все життя.На жаль,сьогодні ми набагато рідше чуємо записи Анатолія Солов'яненка.

25 вересня виповнилося б 92 роки Анатолію Солов'яненку - славетному українському оперному співаку, народному артисту України, Шевченківському лавреату, Герою України (1932 -1999).
Видатний українець, високоморальний і чесний, який досягнув найвищих світових вершин завдячуючи своєму таланту і праці.
"І все таки як співак він зробив себе сам: він все життя працював над собою і присвятив себе Мистецтву та сім"ї. Він був справжньою зіркою, що і досі радує нас своїм сяйвом і вчить любити Україну, жити чесно і гідно, так, щоби після життя згадали Добрим Словом.", - з ф/б сторінки "Анатолій Солов'яненко/Anatolii Solovianenko" (facebook.com/solovianenko).
Він був одним з найкращих тенорів світу. Його талантом захоплювались мільйони шанувальників. Зірки світової оперної сцени Пласідо Домінґо і Лучано Паваротті вважали, що майстерність Солов'яненка не поступалась їхній власній.
Анатолій Солов'яненко був справжнім патріотом України. Заради української сцени він не приймав спокусливих пропозицій з московського Великого театру, не емігрував за кордон, хоча йому й обіцяли фантастичні гонорари.
"Анатолію пропонували прекрасні умови, будь-яку квартиру. Три рази Лужков запрошував нас переїхати в Москву. Але я бачила, як Анатолій весь час шукав привід, аби відмовитися. Напевно, він любив свою батьківщину більше, ніж вона любила його. Ми могли виїхати і в Італію, прекрасно заробляти, там виходили диски Солов'яненко. Але чоловік говорив, що його серце назавжди віддане Україні.", - зі спогадів Світлани Дмитрівни, дружини співака.
Солов'яненко ніколи не був членом комуністичної партії і ніколи не заспівав жодної комуністичної пісні.
Народився Анатолій Солов'яненко на Донбасі в шахтарській сім'ї.
Після закінчення середньої школи вступив до Донецького політехнічного інституту, де закінчив аспірантуру і працював викладачем на кафедрі інженерної геометрії.
Протягом цих років брав участь у концертах художньої самодіяльності, удосконалював вокальне мистецтво у видатного співака-тенора Олександра Коробейченка "Коробейченко був артистом і педагогом від Бога, - згадував Анатолій Солов’яненко - Малював прекрасні пейзажі, створював і шив костюми для сцени, а мені подарував костюм для першого виступу в Київській опері... Педагогом був блискучим!".
У 1962 р. Анатолія Солов'яненка запросили до Київського театру опери та балету, проходив стажування в славнозвісному театрі Ла Скала (Мілан). Вільно володів італійською мовою.
Співак завжди включав до свого репертуару народні пісні, які у його виконанні стали зразком майстерності для наступних поколінь співаків.
Анатолій Солов'яненко 30 років співак прослужив у київському Національному театрі опери і балету імені Тараса Шевченка.
Анатолій Солов'яненко з дружиною Світланою виростили двох синів - Андрія та Анатолія. Молодший син - Солов'яненко Анатолій Анатолійович - народний артист України, головний режисер Національної опери України.
Підготовлено за матеріалами з відкритих джерел.
"Там, де Ятрань круто в'ється" у виконанні Анатолія Солов'яненка:

Немає коментарів:

Дописати коментар