Типер для чого вчитися? Песати можна і на компутері, раховати на каркуляторі... а як шось не знаєш, то можна в окейгугла запетати!)))
Методичні та творчі розробки для уроків музичного мистецтва, позакласної роботи. Пісні для дітей
вівторок, 30 березня 2021 р.
пʼятниця, 19 березня 2021 р.
Олесь Йосипович Бабій - автор пісні «Зродились ми великої години…»
Гімн націоналістів «Зродились ми великої години…» чули, мабуть, усі. Особливо коли він став офіційним маршем Збройних Сил України. Про його автора Олеся Бабія відомо набагато менше. А між тим він мав прямий стосунок до діаспори. Пропонуємо детальніше познайомитися з постаттю поета та учасника українських національно-визвольних змагань, життя якого завершилося в Америці, але з думкою про рідну Україну.
середа, 17 березня 2021 р.
Я вважаю, що чим більше відеокамер у класі (плюс нагрудна у вчителя) із прямою трансляцією в Інтернет, тим краще для дітей, батьків та вчителів
На жаль без українського перекладу((((
пʼятниця, 12 березня 2021 р.
А які вчительські кошмари сняться вам?
А як вам фраза "нестача вчителів в Україні"?! Ну ніби ми є якимось природнім ресурсом... "Нестача води в Криму", а на материковій Україні нестача вчителів.
Насправді ж вчителів(точніше, людей з педагогічною освітою) у нас багато. Є лише нестача політичної волі забезпечити достойну оплату праці(дебюрократизувати систему, зменшити градус агресії хворого соціуму щодо школи і вчителя тощо) в освітній сфері з тим, щоб вона стала привабливим місцем роботи у великому місті.
Ви коли-небудь чули про нестачу суддів, митників чи народних депутатів?! Отож...
Див. сюжет Факти ICTV "Без фізики, інформатики та трудового навчання: нестача вчителів в Україні" Як тільки люди йдуть з освітньої сфери, вони чомусь починають виглядати нахабно щасливими й відверто радісними...
Закономірність?!
вівторок, 9 березня 2021 р.
10 березня 1865 року вперше прозвучав майбутній гімн України «Ще не вмерла Україна»
У Києві на вулиці Великій Васильківській, 122, у дохідному домі купця Лазарєва, де квартирував Павло Чубинський, восени 1862 року на одній з вечірок сербські студенти, що навчалися у Київському університеті, заспівали пісню, де були такі слова «срце бије и крв лије за своју слободу». Почувши ці слова, Чубинський раптом подався в іншу кімнату і вже за півгодини вийшов звідти з готовим текстом пісні «Ще не вмерла Україна».
Деякі дослідники вважають, що на написання майбутнього українського гімну також вплинули мотиви популярної тоді «Мазурки Домбровського» Jeszcze Polska nie zginęła, яка згодом стала польським гімном. А ще на мотив цього польського хіта, як ми сказали б сьогодні, словацький поет Само Томашек написав пісню «Гей, Слов'яни», що згодом стала гімном Югославії. А інша версія цієї пісні — болгарська «Шуми Марица», була гімном Болгарії у 1886–1944 роках.
Вірш Павла Чубинського дуже швидко став популярним серед українофільських гуртків Києва, щойно об'єднаних у Громаду.
20 жовтня 1862-го шеф жандармів князь Долгоруков дав розпорядження вислати Чубинського з України на проживання в Архангельську губернію під нагляд поліції «за шкідливий вплив на розум простолюду».
Перша публікація вірша Павла Чубинського відбулася у львівському журналі «Мета» у 1863 році. Отримавши поширення у Західній Україні, вірш не пройшов повз увагу релігійних діячів того часу. Один із них, отець Михайло Вербицький, знаний композитор свого часу, захоплений віршем Павла Чубинського, написав патетичну мелодію до нього.
Перше ж публічне виконання твору, що зрештою став державним гімном України відбулося 10 березня 1865 року у місті Перемишлі як завершальний номер концерту, присвяченого генію українського народу Тарасові Григоровичу Шевченку.
Майже через 140 років, у березні 2003-го, Законом України «Про Державний Гімн України» було затверджено текст Державного Гімну України в основу якого покладено пісню «Ще не вмерла Україна» на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору поета, фольклориста, етнолога та громадський діяча Павла Платоновича Чубинського.
Сьогодні виповнюється 68 років Тарасу Петриненку - українському музиканту, співаку, композитору, поету
Сьогодні виповнюється 68 років Тарасу Петриненку - українському музиканту, співаку, композитору, поету, талановитому сину талановитої мами - Діани Петриненко, народному артисту України, Шевченківському лауреату, патріоту України.
неділя, 7 березня 2021 р.
субота, 6 березня 2021 р.
Вона додала в друзі незнайомця на Фейсбуці! Через пару днів сталося шоkуюче…
Не додавайте кого попало!
У наш час майже всі користуються різними соцмережами. Якщо у вас немає Фейсбуку, Твіттера або Інстаграма, ви, напевно, живете на місяці!
Але найпопулярніша мережа – це, без сумніву, Фейсбук, де ніколи не можеш бути впевнений, хто саме читає твої пости.
Далеко не всі замислюються про сполучених з цим небезпеки і бездумно приймати запити в друзі від незнайомих людей.
Viral Hatch розповідає одну історію, нещодавно стала вірусної сенсацією соцмереж.
Прочитайте її і гарненько подумайте!
Цей пост написаний колишньою співробітницею правоохоронних органів:
Якийсь хлопець надсилає вам запит на дружбу. Ви його не знаєте, але у нього симпатична фотка в профілі, тому ви приймаєте запит.
Сьогодні ваша дочка вперше йде в школу. Вона так міо виглядає в новій формі, що ви просто зобов’язані її сфоткати і викласти на Фейсбук, щоб показати всім друзям і близьким.
Ви в такому захваті, що навіть «відзначаєтеся» в школі на Фейсбуці і пишете: «Не віриться, що вона вже така велика! Ось же час летить! Пишаюся донькою! »
Тим часом загадковий незнайомець, чий запит на дружбу ви недавно прийняли, зберігає опубліковану вами фотографію дочки в новій шкільній формі на свій телефон і розсилає її 60 дорослим чоловікам по всьому світу з таким підписом:
«Дівчинка.Вік 5 років.Каштанове волосся.Карі очі.$ 5000 ».
Ви не тільки подарували фото своєї доньки торговцю дітьми, а й піднесли йому її ім’я та адресу школи на кібертарілочці з блакитною облямівкою. О 15:00 ви їдете забирати її зі школи, але її немає як немає.
ПРИПИНІТЬ ДОДАВАТИ В ДРУЗІ незнайомця і виставляти напоказ всю свою жизнь в Фейсбуці!
Ви навіть не уявляєте собі, скільки в світі є людей, готових завдати шкоди вашій дитині. Кожен день викрадаються тисячі дітей; багатьох з них продають на чорному ринку і таємно вивозять за кордон.
Ми можемо покласти цьому край, зробивши цю тему онлайн, щоб всі батьки знали про небезпеку.
Прошу вас:
Завжди приймайте дружбу від людей, яких ви знаєте.
Не ставте фото дітей на заставку профілю.
Чи не отмечайтесь в місцях, які відвідуєте з дітьми.
Розкажіть про цю небезпеку всім батькам!
пʼятниця, 5 березня 2021 р.
125 років виповнюється 3 березня від дня народження Івана Паторжинського
125 років виповнюється 3 березня від дня народження Івана Паторжинського - видатного українського оперного співака, народного артиста СРСР, педагога (1896-1960)
У батьків Паторжинського (робітника й селянки) було семеро дітей. В молодості батько працював складальником у типографії, а коли від свинцевого пилу захворів на туберкульоз, купив хату у селі, став дяком у місцевій церкві. Хотів дати дітям грамоту, але з грошима не густо...Іван вирізнявся серед братів тямущістю й голосом. Його першим другом і наставником був місцевий дзвонар, від якого Іван з шести літ знав грамоту. Хлопець захопився творами Гоголя, Пушкіна, "Тараса Бульбу" завчав цілими уривками. Голосом же вдався в батька, який славився потужним басом. Тому й Іван потрапив спочатку в бурсу в Бахмуті, а потім – до Катеринославської семінарії, де вчився вже після татової смерті, як сирота, за державний кошт. Співав у церковному хорі, але мріяв про театр, тому сану не прийняв.
У семінарії він осягав таємниці співу, розвивав незвичайно сильний голос; організував чоловічий квартет, концерти якого проходили з аншлагом. Паторжинський організував оперну студію та ансамбль, з якими виступав на Донбасі. Володареві унікального басу виповнився лише 21 рік, коли у клубі рудоуправління відбувся його перший сольний концерт. У залі було тісно, люди щільно тулились одне до одного. Кожну пісню вони сприймали душею, нагороджували шквалом оплесків, вимагали співати ще і ще. А після концерту оточили артиста й довго не розходились. На майдані Іван натхненно виконав "Реве та стогне Дніпр широкий", чим захопив земляків, вони підспівували йому, вітали з народженням нової зірки сцени.
З 1917-го р. Паторжинський поїхав на Донбас учителювати: вдень учив дітей, а ввечері – їхніх батьків. Водночас безвусий учитель організував драматичний гурток. Іван брав участь у виставі малоросійської трупи Колісниченка "Катерина" Миколи Аркаса, Паторжинський грав роль батька. Незабаром на нього звернула увагу співачка та педагог Зінаїда Малютіна (вихованка Московської консерваторії) і почала займатися з ним співом, готуючи до камерних концертів.
Коли у Катеринославі відкрили консерваторію, серед студентів вокального факультету був Іван Паторжинський. Завдяки феноменальній обдарованості та працелюбству, Іван через рік співав на професійному рівні. У 1922 р. Паторжинський закінчив консерваторію і став керівником і диригентом хорової капели, одночасно працював хормейстером у клубі друкарів, створив чоловічий вокальний квартет, викладав співи у школах.
У 1925 р. у житті співака сталися дві події: народилася дочка Галина, Паторжинський став солістом оперного театру в Харкові. Дебютував він у столичному театрі партією Мефістофеля в опері Ш. Гуно "Фауст". Доволі швидко Іван опанував усім басовим репертуаром, підкоряючи соковитістю, гнучкістю, оксамитовим тембром. Там на той час співали Марія Литвиненко-Вольгемут, Зоя Гайдай. Його дует з Литвиненко-Вольгемут був незрівнянним. Їхня творча дружба тривала майже 30 років.
І ось – червень 1941 року, який перекреслив усі плани і понівечив долі мільйонів людей. Міська влада Києва доручила Іванові Паторжинському й Левкові Ревуцькому очолити поїзд із евакуйованими артистами, відправленими на схід, і керувати їхнім улаштуванням на місці прибуття до Уфи (Башкирія), де незабаром відбулося відкриття театрального сезону.
Навесні 1942-го театральна бригада виїхала на фронт. Того року за роль Тараса Бульби Паторжинського було удостоєно Державної премії, пізніше – нагороджено орденом Леніна. На початку листопада 1943 року артисти повернулися до понівеченого ворогами Києва. У жовтні 1944 р. Київський театр опери почав відновлювати свою діяльність. Паторжинський вийшов на сцену народним артистом СРСР.
Цього року він став професором Київської консерваторії за класом сольного співу. Серед студентів Паторжинського Євген Червонюк, Дмитро Гнатюк. Він створив свої принципи педагогіки, метод комплексного виховання співака. Його ідеалом був Шаляпін. Іван Сергійович часто повторював його фразу: "Треба співати так само легко, як розмовляєш". Чудово й неповторно Паторжинський виконував широко відомі "Ніченьку", "Ой кум до куми залицявся", "Старий капрал", "Казав мені батько", "Взяв би я бандуру", "Реве та стогне Дніпр широкий" та інші твори. Його голос легко впізнати за своєрідним оксамитовим тембром. Паторжинський відвідав з концертами Італію, Канаду, Німеччину, Польщу, США, Фінляндію, Францію.
Співак дуже любив природу, риболовлю, але палкий життєлюб жодного разу не насмілився застрелити птаха чи дику тварину… Та роки брали своє; настав час, коли лікарі дедалі наполегливіше вимагали "зменшити навантаження". Нарешті він погодився попрощатися з театром. Востаннє Паторжинський проспівав свого Карася із "Запорожця за Дунаєм" у 1953 р., після чого вирішив, що життя на сцені для нього закінчилося: сили залишали його (хворів на виразку шлунка і переніс тяжку операцію). Його останній концерт відбувся 21 травня 1959 р. у залі Київської консерваторії. Видатний український хірург Михайло Коломийченко згадував: "Засіло в пам’яті останнє прохання Івана Сергійовича: "Михайлику, – сказав він, – дозволь встати і взяти ноту". Так, з думкою про спів, він і пішов із життя.
22 лютого 1960 року Паторжинського не стало.
4 березня, виповнилося б 72 роки Володимиру Івасюку
4 березня, виповнилося б 72 роки Володимиру Івасюку, але його земне життя тривало лише 30 років (1949-1979).
6 березня виповнюється 90 років від дня народження Олександра Білаша
6 березня виповнюється 90 років від дня народження Олександра Білаша - видатного українського композитора, педагога, поета, народного артиста СРСР, Шевченківського лауреата, Героя України (1931-2003).
6 березня 2003 року затверджено Державний Гімн України
Вірш «Ще не вмерла Україна», який став поетичною складовою майбутнього Національного, а згодом – Державного Гімну, написав український поет, етнограф і фольклорист Павло Чубинський ранньої осені 1862 року.