вівторок, 24 березня 2020 р.

Ігорю Білозіру - 65...

ПАМЯТАЙМО нашого Генія й Патріота УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ. 24 березня виповнилося б 65 роки видатному українському композитору, народному артисту України, керівнику вокально-інструментального ансамблю «Ватра» Ігорю Білозіру. Засяяла музична зірка України 24 березня 1955 року у м. Радехові Львівської області. Про музику Ігор мріяв завжди, хотів стати творцем української пісні. Зразком витязя рідної пісні для Ігоря був Володя Івасюк.
І він ним став! Але "савєтскім асвабадітєлям" такі творці були не потрібні. Їх - знищували.
Встань з колін, народе мій!
Гордість маєш ти!
На колінах не прийдеш
до свої мети!
В Україні вшановують пам'ять композитора, народного артиста України, лідера ВІА «Ватра» Ігоря Білозіра. Сьогодні йому виповнилося б 65 років.

Ігор Білозір народився 24 березня 1955 року в місті Радехові Львівської області. Навчався в Радехівській ЗОШ № 1. Перші музичні композиції І. Білозіра виконував шкільний вокально-інструментальний ансамбль, а перший професійний запис відбувся 1969 року на Львівському радіо в передачі «Мандрівний меридіан».
Згодом переселився до Львова. Навчався у Львівському музично-педагогічному училищі та Львівській консерваторії. Стажувався у США та Канаді. Від 1977 року - керівник ВІА «Ритми Карпат», а від 1979 року - художній керівник і соліст ВІА «Ватра» Львівської обласної філармонії.
На жаль, 28 травня 2000 року Ігор Білозір помер внаслідок завданих травм. Похований у Львові на Личаківському кладовищі.
У м. Львові, на будинку, де він проживав (вул. Фредра, 4) встановлена пам'ятна таблиця, а в квартирі створено музей композитора.
Ім’я Ігоря Білозіра знакове для України. Артист залишив після себе велику пісенну спадщину. Його творчість – це велике надбання для нас, в його піснях – наші одвічні цінності: любов до батьків, до України. Наполегливий та дуже вимогливий у роботі, добрий, щирий у спілкуванні з найближчими та вічно живий для нас у своїх піснях. Таким залишиться в нашій пам’яті видатний композитор Ігор Білозір. Його творчість називають «недоспіваною піснею», тому його пісні пам’ятає і продовжує співати вся Україна.
Щороку ми вшановуємо пам’ять великого композитора, покладаючи квіти до його могили. Цьогоріч, не зважаючи на обставини, ми також складаємо велику шану І. Білозіру.
Сьогодні, у цей непростий час, коли обставини змушують нас залишатись вдома, ми маємо можливість поринути у глибокий зміст творчості Ігоря Білозіра та насолодитись розмаїттям його пісень.

Немає коментарів:

Дописати коментар