Методичні та творчі розробки для уроків музичного мистецтва, позакласної роботи. Пісні для дітей
четвер, 31 жовтня 2024 р.
вівторок, 29 жовтня 2024 р.
Нікколо Паганіні
Сьогодні, 27 жовтня, відзначається день народження великого італійського скрипаля, композитора та віртуоза Нікколо Паганіні.
🎻Паганіні був не лише композитором та скрипалем, а й гітаристом. Насправді його музичне коріння пов'язане з мандоліною (як і у його батька). В 1801 він залишив публічне життя на три роки. Вважається, що цей час він провів у будинку тосканської дворянки, яка воліла, щоб він грав на гітарі. Навіть після цього періоду Паганіні грав на гітарі для приватних аудиторій, але не на публіці. Багато його композицій поєднували гітару з іншими струнними інструментами, наприклад, у дуетах для скрипки та гітари «Сонати з Лукки».
🎻Паганіні був одним із перших музикантів, які виступали без нот. На початку ХІХ століття було прийнято, щоб виконавці мали ноти на сцені, проте Паганіні відкинув цей підхід. Будучи творцем та майстром скрипкової техніки, він також був видатним шоуменом. Він ходив по сцені з впевненою манерою, граючи на скрипці, що було б неможливо, якби він був прив'язаний до пюпітра.
🎻Азартний гравець. Паганіні одного разу програв свою скрипку роботи Аматі в парі. Після цього один аматор скрипкової гри позичив йому інструмент майстра Гварнері. З того часу Паганіні грав лише на скрипках Гварнері, особливо прославившись своєю улюбленою скрипкою, яку він назвав "Канон". Наразі «Канон» виставлений у Музеї Палаццо Турсі у його рідному місті Генуя, Італія.
🎻Хоча Паганіні був азартним гравцем і помер у скрутному фінансовому становищі, незважаючи на стан, зароблений на гастролях, він підтримував художників, які не досягли такого успіху. Повідомляється, що він виступав на благодійних заходах і концертах на допомогу артистам, які потребують наприкінці своєї кар'єри.
Енріко Карузо
Дмитро Бортнянський
"28 жовтня 1751 р. у Глухові народився Дмитро Бортнянський, перший український композитор-універсал: автор романсів, опер, творець нового типу хорового концерту; перший, чиї музичні твори почали виходити друком. Свого геніального попередника Михайло Вербицький називав "українським Моцартом".", - Ганна Черкаська.
Максим Березовський
"27 жовтня 1745 р. у козацькій столиці Глухові народився Максим Березовський, перший композитор-українець, класик європейської музики. Європа почула українського Моцарта і заговорила про нього. 25-літнього Березовського обрали академіком Болонської академії, його ім`я золотом записали на мармуровій плиті уславленого навчального закладу.", - Ганна Черкаська.
Навіть ховали генія на казенний кошт на чужій землі. Загинув майже увесь архів композитора.
Леся Дичко
Батько “народних” пісень
24 жовтня 1902 р. у Києві упокоївся 69-річний український композитор, піаніст і педагог Владисла́в Іва́нович Заремба.
Він побачив світ 15 (27) червня 1833, м. Дунаївці, нині Хмельницької області. Змалку виховувала природа, українські та польські пісні.
Від березня 1856 р. Житомир, тут Заремба одружився, знайшлися йому двоє синів і дочка.
Від 1862 року викладав гру на фортепіано та хоровий спів у жіночих пансіонах Києва: Левашовський інститут, Інститут шляхетних панянок.
Владислав Заремба – композитор, автор аранжування пісні «Дивлюсь я на небо».
Його син, Заремба Сигізмунд Владиславович — був віолончелістом, композитором та диригентом; Антон – публіцист.
Помер В. Заремба у Києві. Похований на Байковому кладовищі.
пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.
В Україні за 4 роки закрили 2114 шкіл, а першокласників стало на понад 122 тисячі менше
Найбільшого скорочення зазнають сільські школи, яких зараз налічується 7439, тоді як у 2020/2021 їх було 9293.
Протягом 2020-2024 років 2 114 українських шкіл закрили. Як повідомляє Education.ua з посиланням на дані Інституту освітньої аналітики, закрилася пʼята частина сільських закладів, а у містах кількість шкіл зменшилася на 5%. Водночас першокласників за 4 роки стало менше на 31%
Освітній портал проаналізував, що у 2020/2021 навчальному році в Україні працювали 14 815 шкіл, а у 2023/2024 їх залишилось 12 701. Таким чином, за 4 роки закрилися 2 114 шкіл, тобто 14%.
Найбільше скорочення спостерігається в сільських школах. Якщо у 2020/2021 навчальному році в селах було 9 293 заклади, то у 2023/2024 їх залишилося лише 7 439, що говорить про втрату майже 2 000 шкіл. За 4 роки кількість сільських шкіл скоротилася на 20 %.
Водночас у містах аналогічна тенденція є менш інтенсивною: протягом 4 років закрили 260 шкіл – 5%.
Попри значні втрати шкільної матеріально-технічної бази, основна причина закриття шкіл — це зменшення кількості учнів. Як свідчать дані дослідження освітнього порталу Education.ua, тільки у 2024 році до шкіл пішло на 14 % першокласників менше, ніж торік.
«Через зменшення кількості учнів як унаслідок демографічних проблем, так і через вимушену міграцію через війну родин з дітьми, багато шкіл залишаються без учнів. Це змушує засновників закривати малокомплектні школи, утримувати які стає фінансово важко для місцевих громад», - пояснюють на порталі.
четвер, 17 жовтня 2024 р.
«Вчителі нічого не роблять?»
Уся наша система освіти базується на неоплачуваній понаднормовій роботі вчителя та директора школи.
середа, 16 жовтня 2024 р.
субота, 12 жовтня 2024 р.
"Розвиток"/занепад нашої системи освіти протягом останніх 30 років
Школа в стані кризи
Нам потрібно уважно придивитися до наших шкіл і визначити все, що нам більше не потрібно робити. Потрібно знайти якомога більше речей, які ми зможемо зняти з тарілок перевантажених освітян. За своєю суттю, мистецтво віднімання полягає у видаленні периферійних частин системи, щоб ми могли краще зосередитися на найважливіших речах.
Школи — це складні системи, які врівноважують конкуруючі потреби різних акторів і зацікавлених сторін. Багато частин системи є результатом сильної пропаганди з боку невеликої групи — додати правило, або вимогу, або програму, або систему.
Так школи стають сумішшю пріоритетів та ініціатив.
Більшість віднімань не відразу призводять до яскравих сонячних променів і надії, що вливаються крізь вікна класу. Але кожне маленьке віднімання може змусити людей почуватися трохи легше, дихати трохи легше.
Джастін Райх, професор Массачусетського технологічного інституту https://ascd.org/.../the-power-of-doing-less-in-schools
Реформи заради реформ! НУШ навіть ще не вилупилась! Ще жодного випуску не було! Втисячне - ВІДЧЕПІТЬСЯ ВІД ДІТЕЙ, їм і так непереливки!
Виходить так, що НУШ розпочато фактично у 2019 році. Сьогодні ці діти - 6 клас! Здебільшого - 5! З цих 5 років - 3 роки пандемії, 2.5 роки повномасштабної війни. Ці діти опанували дистанційні методи, ці діти вчаться в підвалах. Коли чую про недолугість школи чи освіти чи падіння якихось там результатів PISA, то завжди дивлюся, що це за нелюди про це говорять.
Даєш СуперНУШ! Комісії та комітети з розробки, нові тиражі паперів, наради-вебінари... життя!! Ну і фінансування відповідно...