неділя, 12 січня 2025 р.

"Ми можемо піти в іншу професію. Але що буде з освітою дітей?"

 

В українському суспільстві прийнято підсміюватися над низькими зарплатами вчителів і науковців, проте нічого не робити, щоб змінити цю ситуацію. Якщо ж педагоги підуть з цієї професії на більш оплачувану, то освіта дітей опиниться під загрозою.

На цьому зауважує українська освітянка Марія Федорів у дописі у Facebook. Вона підкреслює, що вчителі, маючи свої здібності і вміння, завжди можуть знайти вихід зі складних ситуацій. Натомість, чи можуть це зробити люди без освіти від адекватного шкільного викладача, залишається питанням.

"Низька зарплатня в гуманітарній галузі – це не проблема представників цієї галузі, а велика і серйозна проблема всього суспільства. І якщо у вас позиція "у мене висока зп, а вчителі самі хай розбираються" – то це хибна позиція. Є якась незбагненна тупість у тому, що в нашому суспільстві прийнято поблажливо підсміюватися над низькими зарплатнями вчителів і науковців – і лишати все, як є", – пише Федорів.

"А в принципі в мене високі інтелектуальні здібності, і в купи моїх колег, і ми справді можемо опанувати іншу професію, навіть з нуля, і звалити у вигіднішу галузь. Як купа моїх колег уже зробили. Тільки от цікаво, що діти-то мають отримувати освіту", – додає вона.

Педагогиня зауважує, що у такому випадку шанс, що на місці педагога, який звільнився через низьку зарплату, опиниться адекватний, занадто малий. За її словами, саме суспільство має бути зацікавлене у тому, щоб в школах працювали вмотивовані та порядні вчителі, які мають гідну оплату. Натомість, все зводиться до жартів, поблажливого підбадьорювання-поплескування по плечі та економії саме на цій галузі у разі потреби в економії.

До цього додається ще й те, що чиновники, батьки, сторонні спостерігачі, а подекуди й учні, точно і завжди краще знають, ніж сам вчитель, як саме йому потрібно працювати, зазначає Федорів.

"І так, люблю питання: "Чого ти все ще в цій галузі?". А норм, що я маю валити з галузі, яка моя за покликанням, тому що вважається, що ця галузь не гідна високої оплати?", – пише педагогиня.

Раніше OBOZ.UA розповідав, що головні умови виживання реформи НУШ полягають у заробітній платі вчителів, їхній мотивації та підтримці. Натомість, наповнюваність кабінетів меблями і технікою не призведуть до успіху. Якщо за кілька років у державі не зміниться відношення до вчителів та не будуть реалізовані механізми мотивації працівників освіти, НУШ перестане існувати.

Джерело


Немає коментарів:

Дописати коментар