субота, 28 листопада 2020 р.

СЬОГОДНІ – ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ НАЗАРІЯ ЯРЕМЧУКА. 7 ФАКТІВ ПРО СПІВАКА

Сьогодні виповнюється 69 років із дня народження співака, що став легендою, Назарія Яремчука. Пропонуємо 7 цікавих фактів про виконавця безсмертної «Червоної рути» та «Водограю».
1. Назарій Яремчук спочатку навчався на географа
Народився Назарій 30 листопада 1951 року у селі Рівня на Вижниччині (Буковина). У 12 років пережив перший тяжкий удар – у нього помер батько. Хлопець навчався у Вижницькій школі-інтернаті, згодом продовжив – у СШ №1, після чого й подав документи в Чернівецький університет на географічний факультет, але не пройшов по конкурсу. Тому пішов працювати сейсмологом у Західноукраїнській геологорозвідувальній партії. Тільки з другої спроби у 1970 році, коли Назарій уже був солістом «Смерічки», він зміг вступити до університету.
Коли в 1975 році розпався дует Зінкевич-Яремчук, Назарій, отримавши диплом, влаштувався працювати старшим інженером на кафедрі економічної географії університету. Та любов до пісні виявилася сильнішою над усе - він повернувся до Чернівецької філармонії. А оскільки професійна естрада вимагала певної підготовки, закінчив також Київський державний інститут культури імені Карпенка-Карого. «Пісня для мене – це все, – говорив Назарій. – Це вираження людських почуттів. Без пісні я не уявляю свого життя».
2. Коли Назарій Яремчук народився, його батькові вже виповнилося 64 роки
Назарій Яремчук народився в селянській родині Назарія та Марії Яремчуків. Мав братів Степана, Богдана та сестру Катерину (у Назарія був також ще один – рідний по батькові брат – Дмитро). Свою четверту дитину батьки назвали Назарієм (ім'я означає «присвячений Богові»). Він народився, коли батькові вже було 64 роки. Їх родина була музикальною: батько мав тенор і співав у церковному хорі; мати, крім співів, грала на мандоліні й виступала в місцевому народному театрі. Ще маленьким хлопчиком Назарій також почав співати.
3. Назарій – батько трьох дітей, які продовжили його пісенний шлях
Назарій Яремчук – батько співаків Назарія Яремчука-молодшого, Дмитра Яремчука і Марії Яремчук. Остання навіть представляла Україну на пісенному конкурсі «Євробачення 2014». У 1972 році композитор Левко Дутковський познайомив Назарія з його першою майбутньою дружиною Оленою Шевченко, яку було запрошено солісткою ВІА «Смерічка». Як згадувала Олена, «ми зустрілися очима і...все. Це було кохання з першого погляду...».
У 1975 році Назарій та Олена одружилися. Через рік у молодого подружжя народився перший син, якого назвали Дмитром, ще майже через рік другий – Назарій. У шлюбі Назарій та Олена прожили 15 років. Їхнє розлучення в 1990 році стало трагедією для дітей та потрясінням для друзів. Олена вийшла заміж удруге, переїхала до Києва, а Назарій зостався в Чернівцях.
Другу свою дружину, Дарину, Назарій знайшов у селі Тюдів. Вони сусідили, жили поряд, але особисто знайомі не були. Весілля відбулося в 1991 році, вінчалися в церкві Іоанна Хрестителя в місті Косів. Через два роки в Яремчуків народилася дівчинка, яку назвали на честь матері Назарія – Марічкою Старші діти відразу полюбили дитину. А Назарій на гастролі брав із собою маленьку подушечку дочки, яку вважав своїм талісманом.
4. «Смерічка» як проект усього життя
«На початках ядро «Смерічки» складалося з дівчат, які були працівниками Вижницького будинку культури, – згадує співачка Марія Ісак. Згодом Левко Дутківський взяв у «Смерічку» Назарія. Той був простим у спілкуванні, дуже добрим за характером. Ми всі заглядалися на нього, він був виточений, нічого зайвого, вродливий і гарний, наче лялька. Але Назар не звертав уваги на дівчат, був відданий музиці», – каже Ісак. Вона впевнена, що успіху «Смерічка» сягнула завдяки саме Дутковському, надзвичайно настирливій, наполегливій людині, до безтями закоханій у свою справу.
«Національний колорит ансамблю, його український дух лякали тодішніх ідеологічних керівників, вони шукали зручної нагоди, аби розправитися з ним. Інколи це робилося через ЗМІ. На замовлення готувалися тенденційні публікації, в яких музикантам і співакам гурту приписувалася відсутність професіоналізму, чіплявся ярлик аматорства, – розповів чернівецький ветеран журналістики Василь Бабух. – Але, на щастя, в Україні знаходилися тямущі люди, які знали справжню ціну «Смерічки» й сміливо піднімали свій голос на її підтримку.
Загалом перше мистецьке визнання Яремчуку принесли пісні «Червона рута» В. Івасюка, «Горянка» і «Незрівняний світ краси» Л. Дутковського. 1981 рік став для Назарія стежкою до міжнародного визнання.
5. На похороні свого друга Володимира Івасюка Яремчук очолив траурну процесію
Завдяки знайомству Назарія з молодим буковинським композитором, студентом медінституту Володимиром Івасюком глядачі почули «Червону руту» та безліч інших пісень молодого автора. Коли трагічно загинув Івасюк, Назарій був одним із перших, хто, не зважаючи на заборону влади, приїхав на похорон до Львова. Тоді це могло коштувати всього: кар'єри, спокою, репутації. Траурна колона починалася з великого вінка з білих квітів, який Яремчук ніс із Дутковським. Це було дуже небезпечним у той час, та Володимир був для них великим другом, і наслідки їх не цікавили.
6. Назарій неодноразово співав у Чорнобилі для ліквідаторів
Довгий час на естраді в Яремчука було амплуа ліричного героя, але він говорив, що любить виконувати пісні, у яких сполучається лірика й громадянське звучання. Під час Афганської війни він виступав перед солдатами. У 1986 році після Чорнобильської катастрофи співак тричі побував у 30-кілометровій зоні відчуження, де виступав перед ліквідаторами аварії.
7. Уже безнадійно хворий, продовжував виступати на сцені
Коли Назарій дізнався, що хворий на рак, спершу сподівався, що західна медицина зможе допомогти. Але операцію зробили занадто пізно. Та навіть важко хворим Яремчук продовжував виступати. Після повернення з-за кордону Назарій з'явився на вечорі Ю.Рибчинського і всі помітили, як він схуд.
Відео: останній виступ Назарія Яремчука, композиція «Родина»
Вадим Крищенко пригадує: «Після цього я зустрів Назарія на Співочому полі в Києві. Це був його останній виступ. Я зайшов за лаштунки сцени. Він готувався до виходу... Та сили, видно, залишали митця. «Вибачте, я трохи приляжу на стільцях», – раптом сказав він мені й, поставивши в ряд два стільці, ліг на них. Та хіба відпочинеш на цих побитих, стареньких стільцях? Назарій швидко піднявся й, через силу всміхаючись, промовив: «Нічого, коли я співаю, мені легше». Я попрямував до глядачів подивитися на його виступ. Назарій співав на диво легко, невимушено. Здавалося, що навіть спалахнули його очі, хода стала якоюсь молодою, впевненою. Але ось помах руки до людей – якийсь кволий, боязкий, наче він прощався з ними назавжди».

30 червня 1995 року Назарій Яремчук помер у Чернівцях. Співака поховали на центральному кладовищі міста.

 


ЗИМОНЬКА-ЗИМА (МІНУС КАРАОКЕ)

 

ЗИМОНЬКА-ЗИМА (А.Мігай) Стукає в вікно Гостя чарівна, Знов до нас прийшла Зимонька-зима. Ой зима, зимонька-зима, Затанцює заспіває Зимонька! Ой зима, зимонька-зима, Затанцює заспіває Зимонька! Вибігла на двір Весела дітвора, Сипала сніжком Зимонька-зима. Ой зима, зимонька-зима, Затанцює заспіває Зимонька! Ой зима, зимонька-зима, Затанцює заспіває Зимонька! Стукає в вікно Гостя чарівна, Знов до нас прийшла Зимонька-зима. Ой зима, зимонька-зима, Затанцює заспіває Зимонька! Ой зима, зимонька-зима, Затанцює заспіває Зимонька!

вівторок, 24 листопада 2020 р.

БІЛИЙ СНІГ

 
БІЛИЙ СНІГ
Білий сніг, білий сніг у танку кружляє І сріблястим килимком землю укриває. А чому ? А тому ! Знають всі малята - це до нас прийшла у гості зимонька пухната. Вдягнемо кожушки, шубки й рукавички - Не лякає нас мороз, хоч щипа за щічки. А чому ? А тому ! Знають всі малята - це до нас прийшла у гості зимонька пухната. Любимо у дворі гратися у сніжки На санчатах із гори, а на гору- пішки. А чому ? А тому ! Знають всі малята - це до нас прийшла у гості зимонька пухната.


ЩЕНЯ І КОШЕНЯ (МІНУС КАРАОКЕ)

 


Пародії на пісню "В лесу родилась елочка"

 

Roman Krasnovsky. Пародии на песню "В лесу родилась Ёлочка"

ОЙ, ЛЕТЯТЬ СНІЖИНКИ (МІНУС КАРАОКЕ)


ОЙ, ЛЕТЯТЬ СНІЖИНКИ
(Переклад: А. Козій)
Ой летять, летять сніжинки На доріжки на стежинки, На ліси і на поля, Біла, біла вся земля-я-я-я Ех! Сніг летить, летить, летить, Новий Рік до нас спішить, Сніг кружляє, виграє, Новий Рік вже настає! В кульках вся ялинка сяє, Дітвора пісень співає, В хороводі закружля, Веселиться вся земля-я-я-я Ех! Сніг летить, летить, летить, Новий Рік до нас спішить, Сніг кружляє, виграє, Новий Рік вже настає!

ХОДИЛА ЛІСОМ КАЗОЧКА (МІНУС КАРАОКЕ)

ХОДИЛА ЛІСОМ КАЗОЧКА (Автор Валентина Соловей) Ходила лісом казочка У білім кожушку І забілілась стежечка Від білого сніжку Гілля заквітло інеєм І заіскрився лід Ходила лісом казочка Лишала білий слід. Ходила лісом казочка Лишала білий слід.

субота, 21 листопада 2020 р.

Ой прийшла зима

 

"Ой прийшла зима"

ОЙ ПРИЙШЛА ЗИМА (МІНУС КАРАОКЕ)

Ой, щедрик, щедрик, вже приходить Новий рік, Святий Миколай, всіх дітей оберігай. Ой, прийшла зима в танок, вітром дунула в ріжок, Заплела узори нам на вікнах. Зве ялинку до двора, щоб раділа дітвора, Стелить синє полотно на ріках. Ой, зима ти білочола, білі пера, білі грона, З Новим роком, вся родино, З Новим роком, Україно. Грона білі празникові нам несе зима безкрая, А ще пряники медові від Святого Миколая. Ой, щедрик, щедрик, вже приходить Новий рік, Святий Миколай, всіх дітей оберігай. Ой, щедрик, щедрик, вже приходить Новий рік, Святий Миколай, всіх дітей оберігай. Ген, хурделиця гуде, многі літа в дім веде, Всюди білі-білі оксамити Тільки полум’я калин та заграви горобин, Та червоні снігурі, мов квіти. Ой, зима ти білочола, білі пера, білі грона, Ждуть колядників різдв’яних, Подарунків повні сани. Грона білі празникові нам несе зима безкрая, А ще пряники медові від Святого Миколая. Їдуть гості звідусіль, гра на скрипці заметіль, В білі сукні вбрала ліс і лози. Місить дивнії коржі в кришталевій ох діжі Наливає в келихи морози. Ой, зима ти білочола, білі пера, білі грона, Дід Мороз сніжинки меле, З новим щастям, рідна земле. Грона білі празникові нам несе зима безкрая, А ще пряники медові від Святого Миколая. Ой, щедрик, щедрик, вже приходить Новий рік, Святий Миколай, всіх дітей оберігай...

ВСІ НА СВІТІ ЛЮБЛЯТЬ СВЯТО

 

ВСІ НА СВІТІ ЛЮБЛЯТЬ СВЯТО (ПЛЮС ДЛЯ РОЗУЧУВАННЯ)

Новий рік (караоке)

Всі на світі люблять свято Подарунками багате, У вогнях ялинка сяє, Дід Мороз усіх вітає. Новий рік, Новий рік, Ми чекали цілий рік, Новий рік, Новий рік, Свято стало на поріг, Новий рік, Новий рік, Ми чекали цілий рік, Новий, Новий, Новий рік, Буде гарним цілий рік. Дід Мороз везе пакунки – Новорічні подарунки, «Ділі-дон» дзвіночок грає, Раз на рік таке буває. Новий рік, Новий рік, Ми чекали цілий рік, Новий рік, Новий рік, Свято стало на поріг, Новий рік, Новий рік, Ми чекали цілий рік, Новий, Новий, Новий рік, Буде гарним цілий рік. Як тут серцю не радіти, Знають всі – дорослі й діти, Рік Новий Земля стрічає, Казка двері відчиняє. Новий рік, Новий рік, Ми чекали цілий рік, Новий рік, Новий рік, Свято стало на поріг, Новий рік, Новий рік, Ми чекали цілий рік, Новий, Новий, Новий рік, Буде гарним цілий рік.

СНІЖНА ПІСЕНЬКА

 

СНІЖНА ПІСЕНЬКА (ПЛЮС ДЛЯ РОЗУЧУВАННЯ)

СНІЖНА ПІСЕНЬКА (МІНУС КАРАОКЕ)

муз Давид Львов-Компанієць, сл Сергій Богомазов Зимо-чарівнице, білий-білий сніг! Він летить, іскриться, падає до ніг. Ану, сніжок, ану, дружок, Лети і не вгавай. І поле, й луг, і все навкруг Щільніше укривай. Ой які ж то милі нам оці деньки; Сніжні заметілі, саночки стрімкі. Ану, сніжок, ану, дружок, Лети і не вгавай. І поле, й луг, і все навкруг Щільніше укривай. Сніг летить іскристий, тож на честь Зими Щиру, голосисту пісню склали ми. Ану, сніжок, ану, дружок, Лети і не вгавай. І поле, й луг, і все навкруг Щільніше укривай. І поле, й луг, і все навкруг Щільніше укривай.

А ЗИМА СИПЛЕ СНІГ ЛАПАТИЙ

 

А ЗИМА СИПЛЕ СНІГ ЛАПАТИЙ (ПЛЮС ДЛЯ РОЗУЧУВАННЯ)

А ЗИМА СИПЛЕ СНІГ ЛАПАТИЙ (МІНУС КАРАОКЕ)

А зима сипле сніг лапатий, А зима сипле сніг лапатий – Вітровій. Дід Мороз, поспішай на свято! Дід Мороз, поспішай на свято – Рік Новий! Ми тебе весело зустрінем, Ми тебе весело зустрінем – Малюки. І тобі пісню заспіваєм, І тобі пісню заспіваєм – Залюбки. Любий Дідусю, до нас завітай! Разом із нами танцюй і співай! Любий Дідусю, до нас завітай! Разом із нами танцюй і співай! Навкруги музика лунає, Навкруги музика лунає І пісні. Ой, як нам хороше на святі, Ой, як нам хороше на святі – Чарівнім. Ой, веселе Новорічне свято, Ой, веселе Новорічне свято – На поріг. Принесло радості багато, Принесло радості багато – Дітворі. Любий Дідусю, до нас завітай! Разом із нами танцюй і співай! Любий Дідусю, до нас завітай! Разом із нами танцюй і співай! Вам-пам-пайра іт.д. Любий Дідусю, до нас завітай! Разом із нами танцюй і співай! Любий Дідусю, до нас завітай! Разом із нами танцюй і співай!

В НІЧ НА СВЯТОГО МИКОЛАЯ

 


В НІЧ НА СВЯТОГО МИКОЛАЯ (ПЛЮС ДЛЯ РОЗУЧУВАННЯ)

В НІЧ НА СВЯТОГО МИКОЛАЯ (МІНУС КАРАОКЕ)

Зіроньки на небі, зіроньки на небі Ясно мерехтять, А там за віконцем, а там за віконцем Тихо діти сплять. А там за віконцем, а там за віконцем Тихо діти сплять. Тихо діти сплять. Спить малий Івасик, спить малий Івасик, Сниться йому сон, Що святий Микола, що святий Микола Стука до вікон. Що святий Микола, що святий Микола Стука до вікон. Стука до вікон. Святий Миколаю, Святий Миколаю, Ти донас прийди, Бо усі ми знаєм бо усі ми знаєм - Дуже добрий ти. Бо усі ми знаєм бо усі ми знаєм - Дуже добрий ти. Дуже добрий ти. Приниси маленьким, приниси маленьким Своїм діточкам Дарунки гарненькі, дарунки гарненькі, Буде рано нам Дарунки гарненькі, дарунки гарненькі, Буде рано нам, Буде рано нам, Буде рано нам,

ТАНЕЦЬ СНІЖИНОК

 

ТАНЕЦЬ СНІЖИНОК (Слова: Є. Макшанцевої Музика: А. Філіпенко Переклад: А. Козій) Ось сніжок летить, летить І на сонечку блищить. Ось сніжок летить, летить І на сонечку блищить. Ля-ля-ля, ля-ля-ля, І на сонечку блищить. Дує вітер на лужок І летить, летить сніжок. Дує вітер на лужок І летить, летить сніжок. Ля-ля-ля, ля-ля-ля, І летить, летить сніжок. Закрутився, заблистів, Над полями пролетів. Закрутився, заблистів, Над полями пролетів. Ля-ля-ля, ля-ля-ля, Над полями пролетів. Вітерець кудись пропав, А сніжок на землю впав. Вітерець кудись пропав, А сніжок на землю впав. Ля-ля-ля, ля-ля-ля, А сніжок на землю впав.

ДЗВІНОЧКИ ДЛЯ ЯЛИНКИ (МІНУС КАРАОКЕ)

 

ДЗВІНОЧКИ ДЛЯ ЯЛИНКИ Музика і слова Гомонова Е. Переклад: Л. Анніна Ось, яка ялиночка, Вогники горять. І дзвіночки весело Радісно дзвенять. Дінь-дзінь-дзінь – вони дзвенять, І гостей всіх веселять, Прибрана ялиночка - Радість для малят. Разом до ялиночки В гості ми прийшли, Та оці двіночки їй В ручках принесли. Дінь-дзінь-дзінь – вони дзвенять, І гостей всіх веселять, Прибрана ялиночка - Радість для малят. На гілки повісимо, Хай вони дзвенять, І усіх, хто в залі є, Дзвоном веселять. Дінь-дзінь-дзінь – вони дзвенять, І гостей всіх веселять, Прибрана ялиночка - Радість для малят.

ЯЛИНКОВІ ЛАПКИ (МІНУС КАРАОКЕ)

 

ЯЛИНКОВІ ЛАПКИ
А. Чугайкіна Переклад: Л. Анніна Знову свято новорічне, – Хоровод поведем! Дітям весело сьогодні, – Танцювати почнем! Посміхнись! Покружляй! Ти ялиночка дітям сіяй! Посміхнись! Покружляй! Ти ялиночка дітям сіяй! Вся ялинка в намистинках - І вогнях, і вогнях! Скільки іграшок яскравих На зелених гілках! Посміхнись! Покружляй! Ти ялиночка дітям сіяй! Посміхнись! Покружляй! Ти ялиночка дітям сіяй! Ми для лапок ялинових – Зірочки запасли! Щоб прикрасити ялинку, – Їх сюди принесли! Посміхнись! Покружляй! Ти ялиночка дітям сіяй! Посміхнись! Покружляй! Ти ялиночка дітям сіяй! Ми колючок не боїмся, – Танцювать будем ми! Бо з ялиночкою разом – Дочекались зими! Посміхнись! Покружляй! Ти ялиночка дітям сіяй! Посміхнись! Покружляй! Ти ялиночка дітям сіяй!

ЛІСОВА ЯЛИНКА (ПЛЮС ДЛЯ РОЗУЧУВАННЯ)


ЛІСОВА ЯЛИНКА (Паронова Віра) В лісі випав білий сніг, Наступає Новий рік. Стали думати звірята, Як зустріть чудове свято. Стали думати звірята, Як зустріть чудове свято. - Ось ялинка зелененька, Ні велика, ні маленька. Ми прикрасимо її, Заспіваємо пісні. Ми прикрасимо її, Заспіваємо пісні. Білка принесла горішки, Їжачок – гриби і шишки, Ведмежатко – пряники Та смачні медяники. Ведмежатко – пряники Та смачні медяники. Дятли, снігурі й синиці Посідали на ялинці І сказали: «Пишну хвою Ми прикрасимо собою». І сказали: «Пишну хвою Ми прикрасимо собою». В лісі випав білий сніг, Наступає Новий рік. Так придумали звірята, Як зустріть чудове свято. Так придумали звірята, Як зустріть чудове свято. Як зустріть чудове свято. Як зустріть чудове свято.

середа, 18 листопада 2020 р.

НОВИЙ РІК - ЧАРІВНИК


НОВИЙ РІК - ЧАРІВНИК (Василь та Галина Лисенко) Ой снігу, снігу білого насипала зима, Земля лежить під килимом, Стежиночок нема. Ой, хто створив красу таку, Ой, що за чарівник? Прийшов у гості Новий рік! Прийшов у гості Новий рік! Іскриться сніг білесенький, Сніжиночки летять, Як зірочки малесенькі На сонці мерехтять. Ой, хто створив красу таку, Ой, що за чарівник? Прийшов у гості Новий рік! Прийшов у гості Новий рік! І сосни, і ялиночки засіжені стоять, А дівчинку – берізоньку Так просто не впізнать. Ой, хто створив красу таку, Ой, що за чарівник? Прийшов у гості Новий рік! Прийшов у гості Новий рік! Ой снігу, снігу білого насипала зима, Земля лежить під килимом, Стежиночок нема. Ой, хто створив красу таку, Ой, що за чарівник? Прийшов у гості Новий рік! Прийшов у гості Новий рік!

МОЛИТВА ДО МИКОЛАЯ (МІНУС КАРАОКЕ)


МОЛИТВА ДО МИКОЛАЯ
(Слова Надії Гуменюк,Музика Миколи Ведмедері) Святий Миколаю, Я тебе благаю Пошли щастя й світлу долю Козацькому краю. Дідусь і бабуся - Щоб були здорові, Татусь і матуся – Щоб жили в любові. Дідусь і бабуся - Щоб були здорові, Татусь і матуся – Щоб жили в любові. Усім добрим діткам Принеси гостинці Подаруй їм Божу ласку Кожній сиротинці. Дідусь і бабуся - Щоб були здорові, Татусь і матуся – Щоб жили в любові. Дідусь і бабуся - Щоб були здорові, Татусь і матуся – Щоб жили в любові.

ДАВАЙТЕ ВСІ РАЗОМ (ПЛЮС ДЛЯ РОЗУЧУВАННЯ)

ДАВАЙТЕ ВСІ РАЗОМ (Тетяна Марчук) Ов, ов, ов, На, на, на, Ов, ов, ов, На, на, на. Кожен день дарує кольори І усмішки, Я іду по вулиці співаю всім Свої пісні. Сонце сяє в небесах і запалює серця Стомлених людей, Фарбами яскавими розмальовуємо ми Кожен новий день. Давайте всі разом співати ов-ов-ов, Щоб було радісно і було весело. Співає на-на-на уся моя земля, Нехай радіють всі дорослі і малі. Ов, ов, ов, На, на, на, Ов, ов, ов, На, на, на. Більше не злякає нас сірий дощ, Холодний сніг. Наша пісня хмари розжене також, Думки сумні. Щиро посміхатися і до всіх вітатися Знаєм легко так, Ми усі збираємось і разом сідаємо В щастя свій літак. Давайте всі разом співати ов-ов-ов, Щоб було радісно і було весело. Співає на-на-на уся моя земля, Нехай радіють всі дорослі і малі. Ов, ов, ов, На, на, на, Ов, ов, ов, На, на, на. Ов, ов, ов, На, на, на, Ов, ов, ов, На, на, на.


вівторок, 17 листопада 2020 р.

УКРАЇНСЬКА МОВА (МІНУС КАРАОКЕ)

муз. Володимир Климюк, сл. Надія Янчук, арж. Володимир Тижбірак УКРАЇНСЬКА МОВА Українська мова, Мова барвінкова, В лузі запашнім квітка польова. Поруч ти зі мною, Чаруєш красою, У серцях гарячих ти жива. Мово пустотлива, Дзвінка і грайлива, Мелодійна, легка, сонячна, проста. Веселково-ніжна І морозно-сніжна- Ти лікуєш серце і вуста. Мово лебедина, Ти одна-єдина, Ти як соловейка пісня у гаю. Мово калинова, Дивна, загадкова, Рідну свою мову я люблю. Українська мова, Лагідна, святкова, Будеш ти з народом Завжди навіки ! Тож шануймо мову, Бережімо мову, Що дали навіки нам батьки ! Мово лебедина, Ти одна-єдина, Ти як соловейка пісня у гаю. Мово калинова, Дивна, загадкова, Рідну свою мову я люблю. Мово лебедина, Ти одна-єдина, Ти як соловейка пісня у гаю. Мово калинова, Дивна, загадкова, Рідну свою мову Я люблю.

ОСТРІВЕЦЬ ЛЮБОВІ


ОСТРІВЕЦЬ ЛЮБОВІ Віднайди скарб у кожнім слові, Збережи острівець любові. Обігрій, кого скривдив дуже, Усміхнись - це не важко, друже! Давайте разом триматись будем І цінувати кожну мить, Бо лише з вірою в майбутнє У цьому світі варто, варто жить. Будь ласка, посміхніться Дорослі і малі. Лід ненависті розстане Від усмішок на землі. Підніми - може хтось спіткнувся, Нагадай, якщо хтось забувся. Покажи правильну стежину, Усміхнись - втішить це людину. Давайте разом триматись будем І цінувати кожну мить, Бо лише з вірою в майбутнє У цьому світі варто, варто жить. Будь ласка, посміхніться Дорослі і малі. Лід ненависті розстане Від усмішок на землі. Привітай старця і дитину, Розділи на усіх ... Поверни втрачену надію, Воскреси нездійсненну мрію! Давайте разом триматись будем І цінувати кожну мить, Бо лише з вірою в майбутнє У цьому світі варто, варто жить. Будь ласка, посміхніться Дорослі і малі. Лід ненависті розстане Від усмішок на землі. Лід ненависті розстане Від усмішок на землі.



АБЕТКОВА ПІСЕНЬКА (МІНУС КАРАОКЕ)

 

АБЕТКОВА ПІСЕНЬКА (Слова пісні Софії Андрухович (10 років) Музика Володимира Лепешка) Абеткову пісеньку весело співать. Абеткову пісеньку треба добре знать. А, Бе, Ве - коник у траві живе, Ге, Ґе, Де, Е - мама донечку веде, Є, Же, Зе - по стежині жук повзе, И, І, Ї, іЙ - гріється на сонці змій. Ка, еЛ, еМ - лисенятко під кущем, еН, О, Пе - песик носиком сопе, еР, еС, Те - в полі житечко росте, У, еФ, Ха - я сміюся - ха-ха-ха! Це, Ча, Ша - кіт в дорогу вируша, Ща, Ю, Я - гарна пісенька моя. Знак м'який Ь - помічник він мовчазний, Не мовчи, а абеточку учи!

пʼятниця, 13 листопада 2020 р.

БУҐІ - ВУҐІ (МІНУС КАРАОКЕ)


БУҐІ - ВУҐІ Праву ручку уперед, А тепер її назад Ліву ручку уперед, А тепер її назад, Ми танцюєм буґі-вуґі, В нас веселі ноги й руки І в доло-о-ні плещемо ось так Бу-у-у-ґ-і-і - вуґи, окей! Бу-у-у-ґ-і-і - вуґи, окей! Бу-у-у-ґ-і-і - вуґи, окей! Веселить танок ось цей усіх дітей! Праву ніжку уперед, А тепер її назад, Ліву ніжну уперед, А тепер її назад, Ми танцюєм буґі-вуґі, В нас веселі ноги й руки І в доло-о-ні плещемо ось так Бу-у-у-ґ-і-і - вуґи, окей! Бу-у-у-ґ-і-і - вуґи, окей! Бу-у-у-ґ-і-і - вуґи, окей! Веселить танок ось цей усіх дітей! Праве вушко уперед, А тепер його назад Ліве вушко уперед, А тепер його назад, Ми танцюєм буґі-вуґі, В нас веселі ноги й руки І в доло-о-ні плещемо ось так Бу-у-у-ґ-і-і - вуґи, окей! Бу-у-у-ґ-і-і - вуґи, окей! Бу-у-у-ґ-і-і - вуґи, окей! Веселить танок ось цей усіх дітей

СУМУВАЛА ПТАШЕЧКА

СУМУВАЛА ПТАШЕЧКА 1.Сумувала пташечка, пісеньку співала. Сумувала пташечка, літо проводжала. 2.Вже осінні дощики часто накрапають, Вже листочки падають, до землі злітають. 3.Вже осіння хмаронька сонечко ховає, Вже маленька пташечка скоро відлітає. 4. Вже не зможе літечко землю зігрівати Вже маленька пташечка буде відлітати


ЛИСТОПАД

ЛИСТОПАД муз. С. Ранда (Переклад) Танцював ясний промінчик В чистих крапельках води, Лист осінній закружляло Над просторами землі. Золотистим листопадом Розсипаючись горить, Опустився на долоньку Лист осінній золотий. Подивіться, листопад, Листя золотом горять, Може вітер - мандрівник Танцювати з ними звик. Подивіться, листопад, Як листочки тут летять, І виводять у танку Свою пісню чарівну. А краплиночки іскряться І блищать, мов діамант, Як кораблики, листочки По воді пливуть летять. Загадаю три бажання, Тихо вітру прошепчу, І листочок, мовби пташку, Із долоньки відпущу. Подивіться, листопад, Листя золотом горять, Може вітер - мандрівник Танцювати з ними звик. Подивіться, листопад, Як листочки тут летять, І виводять у танку Свою пісню чарівну. Знову листопа-ад, знову листопа-ад, Знову листопа-ад, знову листопа-ад, Знову листопа-ад, знову листопа-ад, Знову листопа-ад, знову листопа-ад, Знову листопа-ад. Подивіться, листопад, Листя золотом горять, Може вітер - мандрівник Танцювати з ними звик. Подивіться, листопад, Як листочки тут летять, І виводять у танку Свою пісню чарівну.


ВЧИТЕЛІ І ДІТИ (ПЛЮС ДЛЯ РОЗУЧУВАННЯ)

ВЧИТЕЛІ І ДІТИ #вчителі_і_діти Сонечко всміхається, Радісно вітається, В школі починається Не один урок. Діти намагаються, Вчителі стараються, У майбутнє впевнено Робимо ми крок. Сонце радісно сія, Школа двері відчиня. Як тут не радіти? Бо найкращі друзі ми, З перших днів і назавжди - Вчителі і діти. Формули і правила, Вивчимо старанно ми, Будемо розумними, Добрими дітьми. Бо бажають від душі Мами, тата, вчителі, Щоб усі ми виросли Справжніми людьми Сонце лагідно сія, Школа двері відчиня. Як тут не радіти? Бо найкращі друзі ми, З перших днів і назавжди - Вчителі і діти. Діти можуть по морям Плавать капітанами, Будувати, чи пекти, Навіть одяг шить. Керувать слухняними Машинами і кранами, Цього лише треба нас Трішечки навчить. Сонце лагідно сія, Школа двері відчиня. Як тут не радіти? Бо найкращі друзі ми, З перших днів і назавжди - Вчителі і діти


ТИ Ж МЕНЕ ПІДМАНУЛА (МІНУС КАРАОКЕ)



вівторок, 10 листопада 2020 р.

ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ


ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ (Слова і музика: Леся Соболевська) Ваш День учителя у тихий день осінній. Нехай для вас сьогодні небо буде синім І тепле сонечко осяє вашу хату, І щирі усмішки зігріють ваше свято. Ми вас вітаєм і несем в дарунок квіти, Нехай вони вам ще нагадують про літо, Щоб щедра доля вам стелилася барвисто І ви, як завжди, усміхались променисто. В душі несете ви усі наші тривоги, Хай буде світлою для вас шкільна дорога. Нехай для вас завжди іскриться в кожнім слові Промінчик щирої і світлої любові. Ми вас вітаєм і несем в дарунок квіти, Нехай вони вам ще нагадують про літо, Щоб щедра доля вам стелилася барвисто І ви, як завжди, усміхались променисто. Ми вас вітаєм і несем в дарунок квіти, Нехай вони вам ще нагадують про літо, Щоб щедра доля вам стелилася барвисто І ви, як завжди, усміхались променисто



ВЧИТЕЛЬКА

Зовсім трішки підросли, І вже в перший клас пішли. На уроці мовчимо, Математику й письмо, Нас навчає... Вчителька, вчителька, Перша моя вчителька. Парти нові і стільці, Зошит, пензлик, олівці. Все тут нове все незвичне Допоможе доброзичне Ставлення моєї... Вчительки, вчительки, Першої учительки. Зібрати портфелики, Й зав'язати шнурівки Треба вміти все самому І за тата і за маму В школі наша... Вчителька, вчителька, Перша моя вчителька. Юрчик скаче на столі, А вазон вже на землі, Таня голосно співа, Веселиться дітвора, Аж ось заходить... Вчителька, вчителька, Перша моя вчителька


пʼятниця, 6 листопада 2020 р.

ВЧИТЕЛЬ

Альо, привіт присутнім, До вас ми завітали Без зошитів, книжок І без щоденників. Ось так! Костюми повдягали, Слова підготували, Учителів вітати Прийшли ми, як-не-як. Ми зайві теревені Культурно не розводим І не жуємо жуйку, Коли почавсь урок. Ми просто Вам бажаєм, Щоб збільшились доходи, А ми, щоб не чекали, Коли ж буде дзвінок. Оу-я, оу-я-я, Ваша праця нелегка, Всі науки треба вам Повкладать по головам. Оу-я, оу-я-я, Ваша праця нелегка, Всі науки треба Вам Повкладать по головам. Вчитель, вчи-вчи-вчитель, Вчитель, вчи-вчи-вчитель. Вчи, вчи, вчи нас. Вчитель, вчи-вчи-вчитель, Вчитель, вчи-вчи-вчитель Ми звилини на мозку Конкретно напрягаєм, Коли ваш погляд ніжно Зупиниться на нас. В душі ми невидимку На себе одягаєм, А вам так чемно кажем: «Подумать дайте час» Вже місяць наші мізки Посилено робили Всі набирались клепок, Оцінок та ума. Ми думали-гадали, І так постановили: «Учитель» звучить круто! І сумнівів нема. Оу-я, оу-я-я, Ваша праця нелегка, Всі науки треба вам Повкладать по головам. Оу-я, оу-я-я, Ваша праця нелегка, Всі науки треба Вам Повкладать по головам. Вчитель, вчи-вчи-вчитель, Вчитель, вчи-вчи-вчитель. Вчи, вчи, вчи нас. Вчитель, вчи-вчи-вчитель, Вчитель, вчи-вчи-вчитель Оу-я, оу-я-я, Ваша праця нелегка, Всі науки треба вам Повкладать по головам. Оу-я, оу-я-я, Ваша праця нелегка, Всі науки треба Вам Повкладать по головам. Вчитель, вчи-вчи-вчитель, Вчитель, вчи-вчи-вчитель. Вчи, вчи, вчи нас. Вчитель, вчи-вчи-вчитель, Вчитель, вчи-вчи-вчитель Вчи, вчи, вчи нас. Вчитель, вчи-вчи-вчитель, Вчитель, вчи-вчи-вчитель Вчитель!


четвер, 5 листопада 2020 р.

Сьогодні день пам'яті Миколи Лисенка - ́́́ видатного українського композитора, піаніста, диригента, педагога, збирача пісенного фольклору, громадського діяча (1842-1912).


Понад півстоліття Лисенко віддав композиторській діяльності, написавши більше тисячі самобутніх різноманітних за формою, обсягом і значенням творів, але композиторська праця ніколи не приносила йому матеріальних вигод. Утримувати сім’ю він міг тільки за рахунок викладацької діяльності.

Він народився на Полтавщині. Родове коріння Лисенків фіксується з XVII століття. Вже в п'ять років мати Миколи, Ольга Єреміївна, побачила хист хлопчика до музики і розпочала опікуватись його навчанням.
Микола Лисенко закінчив природознавчий факультет Київського університету. Захистив кандидатську дисертацію з біології.
Йому пророкували блискучу кар’єру вченого, але він обрав собі інший шлях, пов’язавши своє життя з музикою.
До найвідоміших творів Лисенка належать музика гімнів "Молитва за Україну", опери "Тарас Бульба", "Наталка Полтавка" та інші.
Увертюра до опери "Тарас Бульба":

неділя, 1 листопада 2020 р.

ВІДЕОінструкція для вчителів по гугл-класу

 


ВІДЕОінструкція для вчителів по гугл-класу

1:35 – структура аккаунта 2:22 - створення окремого користувача в хром 3:23 - вхід в гугл-клас 4:20 - як створити курс 4:55 - запрошення учнів 6:28 - додавання співавторів курсу 6:44 - створення завдань 10:20 - як створити питання 11:15 - як створити матеріал 11:44 - ходові формати завдань 12:28 - створення гугл-документа із завданням 13:55 - прикріплення тесту 14:42 - створення тесту 16:39 - як перевіряти роботи школярів 18:35 - як перемикатися між своїми курсами 18:56 - як писати листи учням, зведена таблиця оцінок 19:35 - формат надсилання відповіді: скани, гугл-документи 20:50 - як організувати групову роботу школярів в гугл-документах 21:21 - відеоконференція в Google Meet